Pogledaj jedan post
Old 16.03.2012., 10:32   #56
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
e da.... ako uskoro ova tema ne poprimi ozbiljniji ton, obuhvati malo više sugovornika i širu raspru i ne makne se od stalnog autorovog over&over prenošenja svojeg "dojmovlja" i povremene sprdnje na račun....hm.....gradnje, brzo ćemo ovo pod ključ.

barem privremeno dok se malo glave ne razbistre.
Ok,ako te smeta pa hoces zakljucati,zakljucaj, ali je cinjenica da cak talijani koji posjete zagreb,kazu cak da je lijepo i sve, ali to njima bas djeluje "istocni" grad..... a i meni djeluje bas istocni grad pa tako pokusavam shvatiti koji su to cimbenici sto stvaraju te razlike. Sada,tebi mozda je cak i smijesno, ali meni ti lavici u vrtu,ili snijeguljica sa patuljcima stvaraju veselje....cak i sela u Italiji su nekako sarena i uredna a kod nas katastrofa. U Sloveniji, jos nekako, ali kod nas bas djeluju tuzno.... a tamo kada se ide prema bosni i da ne govorim!!!! Jedina lijepa sela sto sam vidio u hrvatskoj su tamo u Istri. Ali sad je to vec druga tema!
Sto se tice zagreba,ja vidim da u glavnom se manje gleda na estetsku stranu..... na primjer ovdje u italiji cak vrpca za roletu je uvijek uvucena u zid a kod nas te vrpce strse van prozora! Kako to da u zagrebu ne zazidaju te vrpce?
Ja tu ne govorim samo o vanjskoj estetici,nego cak i o unutrasnoj estetici..... i ta estetika u zagrebu apsolutno fali.

Ja cak kada gledam americke filmove,vidim da u newyorskim stambenim zgradama postave uvijek neke dekoracije, dekorirane liftove, tepisone po hodnicima, ukrasena svijetla i zidove..... u Zagrebu kako uzes u neku stambenu zgradu,vidis zeljezne postanske sanducice,one uzasne plocice 30ih godina i dosta.
U Italiji cak ulazna vrata u stanove ukrase,u zagrebu ulazna vrata u stan su najbocnija. Ovdje ipak ulazna vrata su veca, ukrasena i tako dalje........
Klipan is offline