Pogledaj jedan post
Old 11.08.2011., 14:34   #1214
Quote:
đorđiboy kaže: Pogledaj post
muškarci mogu relativno lako riješiti seboreju na vlasištu ako se žele šišati skoro na nulu
mogu i zene


Quote:
megyy kaže: Pogledaj post
To mi u ljekarni naprave, oko 20kn, dermatolog mi dao i odlično mi, ide 2*dnevno 3 dana: acidi salicylici 4.0, olei ricini 8.0, adipis suilli benz.ad 100.0 i opereš kosu nakon ta tri dana i mažeš 2 tjedna elocom losion poslije pranja kose vishy šamponom 2* tjedno (i poslije nema potrebe s ničim mazati), već mi je rekao samo prati kosu naizmjenično s vishy i neutrogena. a ako bi imao ljusaka i poslije ta 3 dana mazanja onda ponoviš mazanje mješavine još 2* po 2 dana. teško je razmazivo, al mi je bolje od onog ulja za kosu što sam dobivala. moraš baš po tjemenu namazat i onda staviš neku vrećicu da možeš spavat ali i da ne mastiš sve okolo.
da ti budem iskrena - malo mi je sve to komplicirano i u cijeloj prici mi ima previse "ako bi bilo... onda to i to".. nadam se da ti pomaze ali meni ovako kad to citam djeluje poput one "vode" koju sam ja kupila za seboreju. kazem voda jer je na seboreju imalo isti ucinak kao da sam vodom mazala naime, kad sam tek dobila seboreju i kad nisam znala sto i kako, u nekoj ljekarni ili kod nekog frizera ili negdje,nemam pojma gdje (mislim da je bilo ono besplatno testiranje vlasisa ) su nam podvalili neki sampon koji je kostao cca. 120kn i set bocica s nekom tekucinom koju je trebalo svaki dan ili svaki drugi dan utrljavati u kosu. i to je kostalo dodatnih cca. 200 i nesto kunica. sve skupa smo to platili oko 350-370kn da bi to meni pomoglo jednako kao i najobicniji sampon za 15kn
tada sam jos bila u pubertetu, sva nervozna i ljuta kad bih se sjetila da moram sjediti na miru pol sata do sat vremena da mi mama to namaze kroz cijelu glavu i dobro utrlja, onda bi mi se to cijedilo niz glavu, svrbilo, skakljalo... a ja luuudaa!!! onda sam trebala paziti da svaki treci dan perem kosu s tim samponom koji je jedva ima imao nekih 150-200ml....
ma bacanje novaca!! sad da mi netko to ide uvalit popljuvala bih ga samo tako! a to su isto navodno bili neki "veeeliiki" dermatolozi koji su "posebno zbog nas" dolazili cak iz zagreba u nas jadan mali grad i tako mama i ja pale na foru! dvaput sam spiskala po tih 350 kn da bi od svega - seboreja ostala! i eto.. ne vjerujem vise nikom osim samoj sebi. znam sto mi odgovara i toga se drzim. nikakvi skupi samponi ni kreme... ako treba kupim, ako ne treba ne kupim. jednostavno vec (nakon 13 godina) znam sto mojoj kozi treba. seboreja se ne da izlijeciti ali se simptomi mogu ublaziti. stoga, fructis sampon rulz!!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom