Pogledaj jedan post
Old 05.03.2006., 18:42   #9
Quote:
NERAST kaže:
..... malo sam razmišljao i čitao ....

Cijena poljoprivrednog zemljišta je relatvno niska , pa sam si kontao s obzirom da imam keša a i nisam ljenjivac zasto ne investirati u poljoprivredu
..... NPR u podizanje trajnog nasada oraha.... sam nasad ne zahtjeva pretjerano puno rada sto znaci da nemora biti primarni izvor zarade a opet donosi profit kroz koju godinicu.... tako sam si ja smislio uzeti zemljište od cirka 5-10 hektara i posaditi ORAHE ....

e sad .... nisam poljoprivrerdnik ali znam drzati lopatu u rukama i uz malo literature i pokoji savjet mislim da bi islo .... no međutim nemogu nikako skontat računicu .....

dajte bacite vasa razmisljanja o tome !!!
Čuo sam da su poticaji za nasadu oraha po 1hektaru oko 40000kn .....
Ideja ti možda nije loša što se tiče rasadnika ...no orasi su zbog toga što treba dosta godina da bi se oni pokrili ....danas kod nas se isplati kruške i jabuke.....još jabuka ima no kruške su pokrivene na tržištu samo 10 posto ...i to bi ti bio biznis za pet...ja sam planirala nešto slično ...no ne to več jagode ...rasadnici jagoda koji ti rode dva puta u godini i jedna sadnica ti daje max.5 kg....ove godine ču to preuzeti kao hobi.
Bitno je da pogodiš sadnju i da one rode čim prije u samoj sezoni ...jer početna cijena je 15 kn ...a ako ti kasne s rodom pada cijena ....največa zarada ti je u biti prva dva tjedna ...a ostalo več drugi dođu i pada cijena od 10 do 7 kn po mjerici ...a u svakoj mjerici ne nalazi se baš kg več kojih pola kg ...pa razmisli o tome ....Kruške jagode
bambi is offline  
Odgovori s citatom