Pogledaj jedan post
Old 24.01.2017., 09:43   #126
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Rado bih znala što je posebno u katoličkim osnovnim školama. Uputi me, koji kvalitetniji sadržaji u odnosu na druge škole? Pitam to jer stvarno ne znam.
Pozdrav svima, evo ja imam par riječi o ovakvim školama s obzirom da mi sin pohađa prvu katoličku osnovnu školu u Zagrebu. Dakle škola se ne plaća dodatno osim boravka i prehrane što je klasična cijena, postoji organizirani prijevoz busom koji se dodatno plaća. Učitelji i profesori su mlada postava puna ideja i strpljenja, uvijek nasmijani, kreativni i puno rade sa djecom. U ovoj školi program je nešto teži jer djeca imaju više jezika (pa i grčki i latinski između ostalih) i škola je radi toga klasičnog programa i kažu da je sa njom lakše upisati srednje škole (ovo nisam službeno provjeravala). Sa druge strane u ovoj školi su vrlo česte aktivnosti i druženja (česte škole u prirodi, odlasci u kazališta, muzeje, kino, te razni izleti i razgledavanja koji se zaista ne plaćaju puno, od 20-60 kn, a u prvom razredu ih je bilo sigurno i preko 10-tak) Na sljedeću činjenicu ljudi vole žmiriti ili je nijekati ali ona stoji čvrsto i to je jedan od razloga zašto sam dijete odlučila ne upisati u našu kvartovsku školu koja mi je i bliža i fleksibilnija a koju sam i sama pohađala te ga upisala u prvi razred škole na drugom kraju grada ( a ne plivamo u lovi ) a taj razlog je jer je drugačiji mentalitet djece! Znatno je manje nasilja među djecom, uvreda, povreda, psovke, ti osmaši ne puše i ne piju oko škole, ne mlate se što je u našoj školi na zapadu Zagreba bilo pod dobar dan..Naravno ovo nisu slučajevi sa svom djecom u nekim državnim školama nego sa manjinom. Čast iznimkama kojih uvijek ima. Nažalost danas djeca čak i učitelje izvrijeđaju a gdje neće jedni druge. Ok, ne možemo djecu od svega zaštititi a možda niti ne treba, ali ako možemo umanjiti neke negativnosti na dnevnoj bazi, zašto ne? Moj je sin jedno živahno dijete i u suradnji sa učiteljima, kvalitetno i uspješno, sa vidljivim napredcima radimo na poboljšanju određenih problema. Jedini je problem da se u mješovite katoličke škole teško djeca upisuju jer je velika navala a malo mjesta, no otvorile su se još dvije katoličke škole koje nisu mješovite a također ih prati glas kvalitetnog obrazovanja i pozitivnih iskustava kao što je moje.. https://www.bitno.net/vijesti/ruzicn...ospolne-skole/ U našoj školi vjeroispovijest nije uvijet upisa, ali u početku dana je zajednička molitva praksa, te blagoslov prije jela.

Zadnje uređivanje LadyJone : 24.01.2017. at 10:26.
LadyJone is offline  
Odgovori s citatom