Pogledaj jedan post
Old 10.02.2012., 10:18   #62
..

..kad smo krenuli molili smo boga da što prije napustimo bosnu mada granica sa hrvatskom nije bila daleko,no time nismo bili puno sigurniji jer smo znali da u hrvatsku ulazimo preko ličkog petrovog sela koje je bilo srpsko a iza petrova sela je još bilo nekoliko srpskih sela,prolaskom kroz ličko petrovo selo zamjetili smo da je u selu stacionirano dosta pripadnika jna ponajviše rezervista i vidjeli smo dosta oklopa a na izlasku iz sela naišli smo i na kampanjolu martičevaca..nakon par km znali smo da smo ušli u hrvatske vode i sela JER SMO NA BANDERAMA VIDJELI PREDIZBORNE PLAKATE HDZ-A SA TUĐMANOVIM LIKOM..KAD SMO DOŠLI U SLUNJ TU SMO STAJALI 10 MINUTA USPUT SAM SE RASPITAO KOD JEDNOG NAŠEG MUP-OVCA KAKVO JE STANJE POSLIJE SLUNJA PREMA ZAGREBU JER SMO ZNALI DA JE TAJ DIO PRETEŽITO SRPSKI SVE DO SKORO TURNJA..policajac nam je rekao da je bilo par dana problema u krnjaku gdje su pucali na ophodnju mup-a i gdje su tri policajca stradala to me je dodatno oneraspložilo ali me je čovjek utješio rekavši da se ništa značajno poslije toga desilo..odlazeći iz slunja i prolazeći kroz veljun,krnjak nismo vidjeli nikog od rezervista ili martičevaca tek su pokraj nas prošla dva pinza jna,a u krnjaku smo ispred neke lokalne birtije zamjetili par srpskih civila od kojih su neki bili naoružani automatskim puškama i pištoljima..nakon dolaska u karlovac tu smo se kratko zadržali na kolodvoru a kad smo izašli na auto put čak smo nas dvojica zapjevali i bana jelačića..u zagrebu smo popili još pokoju pivu njega sam ispratio na nočni bus za split a ja pravac kod strica jer nisam smio odmah doma da me kos ne bi tražio..dva,tri dana iza toga sam se prijavio u zng
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom