Pogledaj jedan post
Old 13.02.2012., 17:47   #68
I ja sam bio u Prištini u maršalci 91 i sjećan se da je došlo par vojnika iz Hrvatske u 6-om mjesecu.

Upućen sam u JNA u Ožujku 91 u Kičevo auto jedinica,poslje obuke za vozača dobivam prekomandu u Prištinu u vojarnu MARŠAL TITO. Raspoređen sam u minobacačku četu kod potporučnika Seimenović Miloša. Bilo je 7-8 Hrvata iz HR i BiH par Muslimana par Makedonaca jedan Albanac ostalo SRBI a jedan je bio HR Srbin.Izlazaka u grad nije bilo svi izlasci van vojarne su bili vezani za vojne zadatke i uz pratnju oficira.Bio sam na kratkim prekomandama u Uroševcu.Gnjilanima i Vranju sve zbog vožnje vojske na vježbu na K rivolak u Makedoniju.sve više smo vršili prijevoz razne municije iz izdvojenih skladišta a naj više iz Gračanice nedaleko od Prištine i pod pratnjom bi se vršio pretovar na vlak.Dolaskom rezervista koda je đava doša u vojarnu stalno neke pobune postrojavanja ispitivanja i tako su prolazili dani.Telefoni prema Hrvatskoj nisu radili tako da se nismo mogli kući javit niti znati šta se točno dešava.Njihovim pristranim informacijama isto nismo vjerovali...... IMA JOŠ....

Zadnje uređivanje rezon@tor : 14.02.2012. at 10:07. Reason: spajanje poruka
franeb is offline  
Odgovori s citatom