Pogledaj jedan post
Old 10.09.2012., 20:39   #72
Quote:
germa-klen kaže: Pogledaj post
Jedan moj stvarno dobar frend bio "na Vukovaru" (2/57 mm ,PZO) sve vrijeme rata i napada na Vukovar,imao pokušaj bijega jedan neuspjeli i jedan organizirani gdje su uhvaćeni njih mislim 12 ili 10 ,ne želi o tome baš pričati ali torture kroz koje je prošao možemo si samo zamisliti,bili su izvedeni pred vojni sud i u nedostatku dokaza oslobođeni ,pušteni iz jna U 2.MJ.92" i nikako da dokaže i dobije ikakva prava za to kaj je prošao i doživio
vidim da puno sereju neki heroji pa da vas pitam kakva ja prava imam služio sam jna od 12 mjeseca 1990 dok nisam pobjegao u 6 mjesecu 1991 ali nisam pobjegao doma nego u zng tako da moji kod kuče uopče nisu znali gdje se nalazim kada me je došla tražiti vojna policija nakon provedenih oko 45 dana u zng-u dođem kuči i uhvati me vojna policija te me sprovede u vojno istražni zatvor u beogradu gcje me osude na 8 mjeseci zatvora.čim sam primijo presudu prebacili su me u padinsku skelu civilni zatvor u srbiji pretvoren u logor za ustaše nemoram prepričavati šta sa je tamo događalo neki mogu prtpostaviti a neki i znaju neke stvari me je i sram govoriti no sretan sam što sam izvukao živu glavu uglavnom su mi smanjili kaznu i pustili me na slobodu 27.12.1991. dajte sad molim vas mi recite kakva ja prava imam ako ih imam i koe da se obratim za postizanje nekih prava ili statusa posjedujem svu dokumentaciju od suđenja
tihomir muraja is offline  
Odgovori s citatom