Pogledaj jedan post
Old 12.03.2003., 04:50   #18
Presvetli.... svaka ti stoji.
Sam, ako zelis vidjet hramove vec sam ti rekla da mozes ukomponirat poludnevni posjet u Ayutthayu tako da odes vlakom iz Bangkoka. Vlak je 15 baht. Uzmi trecu klasu jer je voznja kratka, a i treca klasa je udobna i cista.
(Trecu klasu preporucam ipak samo za kraca putovanja).
Ostatak hramova mozes vidjet u Bangkoku...vec sam ti napomenula koje.
Ja nisam imala niti prilikom prvog niti prilikom drugog posjeta Tajlandu problema s probavom, al vrijedi pripazit.
Prije svega pij samo kupovnu vodu iz boce.
Budi oprezna sa sladoledima ako msilis da mjesto izgleda prljavo ili ako mislis da je sladoled bio refreezed.
Isto tako ako mislis da je voce ili povrce (neskuhano) bilo oprano nekom sumnjivom vodom, ne jedi. Drugo je sve fair game. Ja sam jela i sa standova....samo malo pogledas di Tajlandjani kupuju i gdje je velik promet i tamo fino i ti.
Restorana u Bangkoku ima bezbroj. Budu li ti trebale konkrretne preporuke, pitaj me prije nego ides i ja cu ti natuknut par dobrih. Naravno, svakako posjeti Mango Tree. Navecer tamo imaju i tradicionalne Thai plesacice (one budu u vanjskom dijelu) tako da je to jako zgodno.
Marketi koje je spomenuo presvetli su jako zgodni za vidjet (osim onog plutajuceg...to zaobidji u velikom luku).
Jos bi spomenula China Town...to je cool i, ako se nadjete u Bangkoku preko vikenda, OBAVEZNO posjeti Chatuchak weekend market. To je najveci otvoreni market u cijeloj Aziji i nema sta nema....od zivih zmija i zivotinja do odlicne odjece (ja sam tamo kupila par majica i prekrasnih soseva jako jeftino), namjestaja, klope, ma svega.... Posto je to market gdje kupuju uglavnom Tajlandjani neces se moc puno cjenkat jer cijene nisu inflated kao na ostalim marketima.
Ako zelis kakve laznjake...ima nocni market na Patpongu gdje su isto i sex shows. Ako imate zarku zelju vidjet kakav ping-pong show...vec sam ti rekla...Supergirls...isto na Patpongu.
Kazes da zelis ronit ...onda definitvno u velikom luku zaobidji Pattayu.
Najbolji koralji i slicne pizdariye su na west coast....takozvana Andaman Obala...ako idete preko turisticke...Phuket je OK, a ako idete solo najbolji koralji su oko Krabija i Ko Phi Phi.
Blizu Krabija postoji jedna super plaza koja je kao iz snova...zove se Hat Tham Phra Nang ili Phra Nang Beach. Voda je bistra ko suza...na jednoj strani plaze je i neka pecina i sve skupa izgleda ko s razglednice.
Jedino mjesto za ostat na toj plazi je nekakav five star resort, ali odmah do te plaze su druge dvije plaze (isto lijepe) East i West Hat Rai Leh gdje ima mali milion bungalowa (neki i s bazenom) i svi pristojno izgledaju.
Do Phra Nang plaze voze mali camci, voznja kosta 20 baht (to je oko 30 penija), a kad je low tide mozes i hodat da Phra Nang.
Treca plaza u nizu je Tongsai i isto je cool. Sve plaze su okruzene ogromnim karst formacijama stijena i ima mali milion skola za rock climbing i slicno. Definitvno ti nece bit dosadno.
Na Rai Leh plazi postoji i par turistickih agencija koje mogu organizirat snorkelling i diving trips. Mi smo uzeli agenciju na Tongsai plazi i isli smo preko nih na snorkelling i bili smo prezadovoljni.
Do Krabija mozes autobusom ili avionom ili vlakom iz Bangkoka. Karte kupis bez problema na centralnom kolodvoru ili na aerodromu. Najbolja opcija je vlak...najudobnije je. Ides sleeper trainom overnight do Surat Thanija, onda busom do Krabija (to je sve uracunato u cijenu jer mozes kupit kombiniranu kartu direkt na kolodvoru tako da nemas brige) i onda brodom do Rai Leh beach.
Dobar je i Ko Phi Phi...tamo je koralj prekrasan....ronjenje divno....mi smo vidili whale sharks, leopard sharks, reef sharks, manta rays, morray eels, ma sve...
Jedino...ja sam tamo bila prije nego sto je izisao onaj film s Leonardom di Caprijem i nije bilo toliko krcato turistima tada. Ne znam da li se u medjuvremenu nesto promijenilo.
Na Phi Phi mozes ili preko Phuketa ili preko Krabija...isto avion pa brod ili vlak pa brod ili bus pa brod.
Najbolji diving u Thailandu je na Similan i Surin islands, ali tamo mozes jedino ako si live aboard...znaci da kupis aranzman za sedam (otprilike) dana ronjenja i zivljenja na brodu.
Dobar je jos i Ko Tao al tamo nisam bila.
Dobra je i Ko Lanta, al meni je bolji Krabi ili Phi Phi.
Sta jos...?
Um...ako ti se muz brine oko solo odlaska....bukirajte kako sam ti rekla vec.,..prve dvije noci u Bangkoku i za to vrijeme cete se vec odmorit i snac.
Ja tako uvijek napravim...ipak je nezgodno nakon 12 sati leta s torbama trazit negdje za odsjest.
Dakle, prve dvije noci u hotel, a dalje solo.
Neces pozalit.


__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline