Pogledaj jedan post
Old 17.06.2008., 15:17   #89
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Hm, ja sam do sada bila uvjerena da je pisanje moj poziv, ali uopće se ne nalazim u opisima koji karakteriziraju književnika. Osjećam se malo izgubljeno sada. Venera mi je u 6. kući, Neptun u 1. kući, nemaju nikakve jake aspekte. Mjesec je u 5. kući, tamo je i sjeverni mj. čvor, ali luna mi je sva u kvadratima, nije mi uopće dobro aspektirana, čak je i sa merkurom u kvadratu, što me čini svime samo ne pjesnikom. A ja oduvijek pišem i čitam i čak sam i neke nagrade osvajala. A sad ovo. Kako je to moguće !? Stavila bih kartu, ali ne znam kako.
Pisanje je u prvom redu stvar Merkura/3. polja, ali i vladara ASC (izražavanje na van)...najprije pogledaj jačinu i kakve aspekte rade Merkur i vladar. Također važan aspekt za pisano izražavanje je aspekt između njih, posebno konjukcija vladara ASC na Merkur (osoba se izražava pisanjem). Venera i Neptun su "umjetničke planete" te njihov utjecaj profinjuje, aspekti na Merkur daju "umjetnost pisanja" (Venera-dar, Neptun-vančulni dar).

Mjesec u skladnom aspektu na Merkur govori o inspiraciji i osoba s lakoćom izražava ono što osjeća, ali izričaj više naginje pjesničkom izrazu posebno ako je i luna u vodenom znaku. U zračnom blizancu naginje novinarskom stilu, dok u vagi prema književnosti.


P.S. Ako imaš problema postaviti kartu, postoje uputstva u prvom postu topica Natalne karte. Ako ne ide, pošalji podatke na PM pa ću je postaviti na Topic s linkovima natalnih karta.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom