Tema: Asi (vol.1)
Pogledaj jedan post
Old 13.03.2011., 18:20   #9772
Quote:
MariaIsabella kaže: Pogledaj post
Ovu scenu su mogli staviti i u krupnijem planu. Demir u pripijenoj kosuljici,uskim hlacama niskog struka i jos mokar i ova dr je isto...
hijao. i ja sam skužila sve to .. ah .. ne valja to za tlak+srce.

Quote:
asi62 kaže: Pogledaj post
Mina sve bih trebala boldati. po meni jedan od najbolje napisanih "profila" Melek...
ja se usudim reći da sam bila "obmanuta" sve do prije dve epizode od dotične , a sada me njena pojava više "iritira" od samog Aliskota. s njim znamo od početka "na čemu smo" ali Melek WTF ? gdje "nestade" mala "paćenica" i kada se rodi "gazim sve pred sobom" Melek
teššekkurler dženem. i ja sam bila obmanuta, ali već neko vrijeme me nešto počelo mučiti u vezi melek, sad je kod mene došlo do kulminacije kad sam vidjela da je zapravo "prijetvornica" kako ema kaže. odličan termin za melek.

Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
[BMelek -[/B] nazalost ... ljubav je slijepa! Ona trenutno vidi samo veliko srceko i Alija i sebe u njemu! Brat i teyze mogu kvocati do mile volje. Uostalom ova Ali-groznica nju trese vec duze vrijeme, zapravo otkad je srela Alija, tako da sumnjam da ce ga ostaviti samo da bi usrecila braceka!

Asi - tatin sin! Asocijalno - autisticni momenti su jedna od prepoznatijih karakteristika cijele Kozcuoglu familije ... cuju, vide i dio su ekipe po potrebi
ovo drugo - evet. baš tako. sjeti se samo ihsana i sjedenja na vatrostalnoj slami, pa ja sam ga prva sprdala, i to bespoštedno! ali sad mi je jedan od pametnijih likova, jednostavno sam "ušla" u njegovu bit i razmišljanje "the ihsan way".

ovo prvo. ja sam se oprostila od tog uvjerenja kroz koje sam pravdala postupke "zatelebane guščice melek", pošto sam nakon rekapitulacije nekih prošlih događaja i malo razmišljanja došla do zaključka da je ona u fazi opsesivne ljubavi - što NIJE ljubav, nego samo njezina PROJEKCIJA (ja to zovem melek SF) ljubavi i pripadajućeg princa.

Quote:
teresa kaže: Pogledaj post
Kad si već spomenula puretinu, dozvolit ćeš mi da nastavim u tom smjeru ...
sjajno teresa!

Quote:
angell_ kaže: Pogledaj post
Mina, ti spomenu onu ljuljacku od Asi... Ja moram reci da sam uvijek, kad je bila scena Asi na ljuljacki naglas rekla: Kako joj zavidim! Drago mi je sto si postavila onaj gif s ljuljackom, ma znas ti odabrati najbolje
drago mi je da sam pogodila u sridu sa ovim gifićem. tnx dženem.

Quote:
teresa kaže: Pogledaj post
Ema, Mina je napravila dobru analizu, precizna kao i uvijek.
Kod Melek je vidljiv kompleks kojemu nitko nije pridavao potrebnu pažnju, a najmanje ona, pa nesklad između njenog zamišljenog i stvarnog ”ja” postaje sve vidljiviji.
Zanimljiva je ona scena zagrljaja Demira i Melek na mostu: kad ju je ugledao, prisjetio se plača male Melek…I njega boli kad ona plače, stoga je možda popustljiv, što ona koristi.
hvala ti na prvom dijelu. da. vidim melek nas sve zaokupila, mislim da samo ljuti sami na sebe što smo se dale obmanuti.

ovo oko ljubavi - oni krasni stihovi, ostavi tu pjesmu sačuvano, i nadopuni prazna polja kako serija odmiče. mislim da će biti zanimljivo vidjeti razvoje događaja.

Quote:
ema_kali kaže: Pogledaj post
teresa dobro si se sjetila te scene sa Demirom i Melek. I mislim da je to bit svih zavrzlama i svih Demirovih reakcija u vezi Melek - to što on u njoj još uvijek vidi onu malu djevojčicu, koju je spasio od utapanja. I za koju osjeća da se mora doživotno brinuti. Na žalost, Melek je nekako uspjela, u tom svom paralelnom univerzumu kojeg je stvorila, iskriviti i izopačiti Demirov osjećaj obaveze prema njoj i tog njegovog zaštitničkog instikta.

A jeste primjetili da se Melek slično postavila i prema Aslanu? Dok ju je Aslan doživljavao kao maleno bespomoćno nevino janješce koje treba štititi, paziti i maziti (naravno, to je on činio na onaj svoj aslanovski način, ali kužite bit) - sve je bilo ok. Ali čim je Aslanu popustila pažnja prema Melek, jer mu se dogodilo otkriće da su mu Suhejla i Ihsan roditelji, pa se Aslan fokusirao više na to, Melek se počela mijenjati prema njemu. U početku je čak Melek imala dobre izjave jer je osuđivala Aslanovo ponašanje (ono sa farmom, itd.). I tu nas je sve uspjela zamuljati, jer smo svi rekli - bravo, Melek, rekla je istinu. Da, da, rekla je istinu, i u tom trenutku je bila u pravu. Ali, ono što mi nismo kužili, njezini motivi tada nisu bili pravedni i nesebični. Ona je tako reagirala zbog sebe, ne zbog nekakve pravde. Reagirala je tako jer se uplašila za svoj status u obitelji. Jer se obitelj kakvu je ona poznavala - Suhejla, Demir, Kerim, Lejla oko nje, a ona u središtu univerzuma - počela raspadati. Sjećate se? Kerim se tada oženio s Defne i otišao. Demir se naljutio i otišao živjeti u konak. Suhejla i Aslan su bili fokusirani jedno na drugo. A Melek je tada, po prvi puta u životu, ostala sama na vjetrometini života. I ona se doslovno izbezumila. Sjećate se kako je uletila Demiru u konak i shebala mu prvi spoj s Asi? Ona, naravno, nije mogla znati da oni imaju spoj. Ali čim je vidjela kako stvari stoje, da nije sebična mala koza, poželjela bi im lijepu večer i pobrala se. Ali ne, ona uleti, ignorira situaciju i počne tuliti iritantno.
Očito naša draga Melek ima svoj modus operandi, kojeg nitko ne primjećuje, jer nju svi doživljavaju bezopasno. Iako, Aslan je počeo primjećivati tu njezinu transformaciju i upozorio je na to, ali to je učinio na onaj svoj sajko način, pa ga nitko nije shvatio ozbiljno. Šteta, trebali bi.
Quote:
ema_kali kaže: Pogledaj post
minči sjajan psihološki profil ludače Melek. Kada sam ga pročitala, došla sam u napast da napišem toliko toga, a onda sam skužila da je sve što bi rekla barem djelomično spojler, pa ću se suzdržati, ok? Ali, bez brige, jednog dana ćemo se vratiti na tu temu, bit će zanimljivo osvrnuti se na ova naša razmišljanja o Melek.
hvala ti draga, inače si ti osoba za takve stvari, ali evo - CSI profajler minči zapeo za melek, ne puštam više. znaš šta, melek mi je sada na pameti već neko vrijeme, a najviše zato jer sam "ljuta na sebe" kako sam mogla nasjesti na nju?! tako je uvjerljiva bila, da ju jednostavno nisam doživljavala, ali znaš do kog momenta? jednog momenta koji je mene ostavio totalno speachless, odmah sam to napisala i na forumu, sjećaš se scene kada je aslan melek donosio čaj tamo na dogan farmi? a ona sjedi kao kraljica na ležaljci i kaže nešto tipa "aslan je sve pokvario. zašto je došao?/neka ode." , ne znam točno kako je išla rečenica, uglavnom je smisao bio da je njoj aslan postao faktor smetnje, da ga ne trpi, da bi bilo bolje da ga nema! ja sam ostala šokirana tom izjavom koja je (za mene koja u toj fazi u melek vidim malu jadnu bespomoćnu M) došao kao grom iz vedra neba!!! tu je kod mene reklo KLIK, i krenula sam obraćati pažnju na nju. zašto joj aslan smeta - dala si odličan odgovor gore. prosto zastrašujuće šta se ZAPRAVO toj "maloj" mota po glavi.

baš danas sam bila na kofiju sa mojom sestričnom koja je psihologinja. iznijela sam joj moje viđenje stvari. pa mi je objasnila taj fenomen na stručan način. rekla mi je da "opsesivna ljubav" ima nekoliko faza.

kreće sa događajem kada neka osoba (ovdje M) primjećuje drugu osobu (potencijalnog partnera, ovdje A) koji zatim postaje objekt opsjednutosti, ali zapravo bez neke dublje osnove (nisu recimo imali razgovore, neko dublje upoznavanje, da joj druga strana davala povoda ili nade i sl.), nego prvenstveno zbog fizičkog izgleda koji je bio triger. (to se sve već dogodilo u 1.sezoni, a moja mama je to skužila tog momenta kad se dogodilo! .. ja sam još bila zaslijepljena sa M, no žena ima više iskustva od mene).

nadalje, kaže mi sestrična da opsjednuta individua (M) zamišlja romantičnu ljubav i sve planira u detalje (kako se drugoj osobi približiti, kako bi bilo da su ljubavni par, kako ukloniti moguće prepreke njihovoj ljubavi sl.), pri tome (M) ne percipira znakove koji ukazuju da druga strana (A) ne želi imati veze s njom, nego slijepo sluša svoju opsesiju. (i taj dio smo imali ... M naprasno želi "liječenje ruke", naprasno postaje fashion victim, naprasno je pustila kandže i jezik itd. .. znači želi ukloniti sve prepreke za koje misli da su zapravo uzrok što druga strana -još- ne uzvraća ljubav).

poslije toga ide faza posesivnosti, tj. osoba (M) se sve više brine zbog ljudi koji se nalaze u blizini njenog „objekta (A)" (to može biti bilo tko, bilo koja osoba koja bi bila prepreka pri ostvarivanju cilja), te postaje izuzetno ljubomorna. (evo, tu sam se ja konačno trgla, to je ova kompletna priča oko njezinih laži, oko cinkanja asi, konstantnog ispitivanja alija u vezi asi, oko toga da ne čuje istinu koju demir govori itd.).

potom slijedi faza praćenja, kontaktiranja, nadgledanja i promatranja života druge osobe, zapravo pokušaja nametnuti joj se pod svaku cijenu. (po meni je ova faza u toku - ultimativni cilj jeste BRAK sa alijem, no matter what).

na kraju dolazimo do velikog finala, di se opsjednuta osoba osjeća krivom, nezadovoljna je, gubi samosvijest, postoji šansa da se prepusti porocima (droga, alkohol itd.), u ekstremnim slučajevima čini ili pokušava izvesti samoubojstvo, a često ima potrebu osvetiti se nekome i ljuta je na "predmet" vlastite žudnje, ali i negira da je takav osjećaj uopće postojao. zapravo, opsjednuta osoba je bolesna od samog početka, samo što se to nije prepoznalo i nije interveniralo, jer društveno je prihvaćeno da je netko "lud od ljubavi", "nije to ništa strašno" itd. ... to je ok ako je u pitanju zdrava osoba, koja će nakon nekog vremena shvatiti stvari, ali dok otkriješ da se radi o bolesnoj osobi - često puta si već u terminalnoj fazi. ja se nadam da u seriji do terminalne faze neće doći, ali ne znam tko ili što bi se moralo dogoditi da se M "osvijesti"?! u ovom momentu ne znam odgovor, jedino da se A vrati u pariz, ali vjerujem da bi ona išla za njim (barem bismo ih se riješili, haha).
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 13.03.2011. at 18:31.
Mina is offline