Pogledaj jedan post
Old 09.07.2013., 13:12   #2
Treba ti putovnica te na ulazu u Slo, njihovoj graničnoj policiji moraš naaglasiti da ideš u npr. CH da ti udare štambilj u putovnicu. To je jedino logično objašnjenje.
Ne treba ti putovnica za EU, ali ti treba za neke zemlje koje su unutar Schengena, ali nisu u EU.
Identity card - pioše da je riječ o "travel document", a osobna iskaznica to nije, dok putovnica je.
Prije 8 godian sam išao u Španjolsku. Slovenija je tada bila u EU, ali nije bila unutar Schengena. Slovenci su mi u putovnici lupili žig da sam užap u Sloveniju, tj. EU, ali ne i u Schengenski prostor. Na granici s Itaijom nije bilo nikoga, slobodno sam prošao. Isto tako i naa granici Italije i Francuske. I sve je bilo ok dok nije bilo kontrole. Do granice Fransucke i Španjosle. Tamo me njihov granični policajac zaustavio (nepoznata mu je bila tablica) te me tražio putovnicu. Kad je vidio da nemam štambilj da sam ušao u Schengenski prostor, skoro me vratio natrag (stalno je ponavljao Schengem Schengen i nešto na španjolskom, to ga nisam baš razumio). Jedva sam mu nekako objasnio da imam rezerviran hotel pa me na kraju pustio (ako trošiš lovu u Španjolskoj, onda ti svašta rpogledaju kroz prste, al baš svašta pa je i ovo). Dakle, trebao sam stati na granici Slovenije i Italije i od Talijaana tražit da mi lupe štambilj da sam ušao u Schengen. Sam ulazak u EU ne znači da si ušaao u Schengenski prostor. Dakle, ako ideš u Ch, traži od Slovenaca da ti lupe štambilj tako da se vidi sa si legalno ušao u Schengenski prostor). Inače bi mogao imati problema...
genius_one is offline  
Odgovori s citatom