Pogledaj jedan post
Old 07.06.2006., 20:24   #5
Quote:
crazy_driveing_girl kaže:
e jel bilo teško upast na političke znanosti? ja bi tamo, isto vanredno da mogu radit! kakav je prijemni? pliz mi bar nešto reci jer ne znam nikog tko je na tom faksu a ne želim da mi to bude nedostatak na prijamnom
....hmmmm...
...ja nisam vanredni, ali sam na politologiji...
...i mogu ti reci da postoji samo jedan razlog zasto je malo teze upasti na faxich, a to je sve veci broj studenata koji se prijave svake godine...
...prijemni je medju najlaksima na drustvenim znanostima - hrvatski (traze se zadnje dvije godine srednje/gimnazije, pa je takva i literatura za spremanje) je smijesno lagan, povijest (isto zadnje dvije godine) je malo sitnicava, ali se lako nauci (sva pitanja na prijemnom su na zaokruzivanje, tako da nema nekih 'iznenadjenja'), politika i gospodarstvo ima pitanja vecinom iz Ustava, sto i nije neki problem za spremiti, a opca kultura nije jako lagana, ali je laksa od, recimo, filozofskog...preci prag na prijemnom i nije neki problem, ako to sve skupa shvatis barem relativno ozbiljno i ipak se malo pripremis
...nazalost, prijavi se daleko vise ljudi nego ih je fakultet voljan primiti, ali dobra stvar je da je dobrom dijelu prijavljenih taj fax zapravo drugi izbor, tako da dosta ljudi odustane, i lista se zna jako mijenjati, tako da dosta onih koji su prvobitno 'ispod crte' na kraju ipak upise faxich...
...ja sam vec 'starija' studentica, ali mislim da se nista bitnije nije promjenilo...tako da, ako te nesto zanima, slobodno pitaj
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom