Pogledaj jedan post
Old 26.04.2010., 06:49   #100
Quote:
XzX kaže: Pogledaj post
Jasno da imaju obvezu djelovati, samo mislim da to nije posao razrednika i ostalih učitelja. Njihov posao je da nakon zaprimljene prijave obavijeste ravnatelja/icu i stručnu službu ako postoji u školi ( pedagog, psiholog ). E na njima je da djeluju, jer su dužni poduzeti mjere ( ne samo zbog gore navedenog protokola). Po meni je isto tako važno da se pritužba podnese i pismeno, jer tada je reakcija na pritužbu sigurnija. Ta nisu ama baš svi korumpirani, bar ja tako vjerujem. Ako ne poduzmu ništa nakon pismene pritužbe ( i potpisane) e tada se s pravom možete obratiti inspekcijama, koje zaista tada izlaze na teren!
Čuj, ako sam ja roditelj školskog djeteta, onda me boli ona stvar čiji je to posao unutar škole, tko će se kako organizirati, tko će koga obavijestiti itd. Predala sam moje djete njima na brigu određeno vrijeme i za to vrijeme hoću da je moje djete sigurno, i fizički i psihički. Kako će škola to urediti, to je njihova stvar.

Ako nitko ne reagira, ako svaka afera koja dospije do medija počne i završi sa navodnim neznanjem učitelja i profesora, ili onim meni najgadljivijim: to su samo dječije čarke (kad to čujem, zbljuje mi se, takva gamad mi ne bi više ni ulicu čistila, a kamoli djete obrazovala), što da onda mislim nego da je u pitanju zataškavanje. Čuvanje vlastite lijene, korumpirane, nesposobne, politički podobne guzice. Svaka čast onima koji nisu takvi, ali ti valjda u svojim školama naprave dovoljno reda da se za njih i ne čuje.

A ovo što si ti navela meni izgleda kao birokratizacija problema. Ja ću lopticu prebaciti na nekog drugog, pa kad pukne sranje, ja imam papir da sam predala dalje - neka netko drugi bude kriv. To je loptanje problemom, a ne rješavanje.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom