Tema: Atlas
Pogledaj jedan post
Old 10.12.2008., 23:17   #12
Quote:
wardancer kaže: Pogledaj post
Istina je da atlas može uvelike utjecati na opće zdravstveno, pa i emocionalno stanje - no vrijedi i obrnuto. Baš da se kod 90% ljudi događa pri rođenju i da je korekcija položaja uvijek potpuno trajna... ne volim takve generalizacije - atlas lako promijeni svoj položaj, zapravo, prirodno on i nije statičan, već u stalnom gibanju No, kao što rekoh, ima to smisla i sigurno bi mnogima dobro došlo malo se "namjestiti" , žal mi je jedino kaj nema opisa tehnike na stranicama Možeš ti malo opisati što su ti radili?
Sto se tice namjestanja njega, kao i bilo kojih kostiju, moje je iskustvo sljedece:

Posto imam jako krivu kicmu (sad manje nego prije), imam i bolove, ali nedavno sam otkrio da se kicma moze i ravnati, popravljati. Znam da nekom to moze izgledati cudno, da nisam bio svjestan da nesto sto se pokvari, moze i da se popravi, ali eto, sporo hvatam elementarne cinjenice o zivotu.

I sad, sto sam otkrio? Jednostavno, dovoljno je mehanicki tjerati kicmu u drugom smjeru od kud je iskrivljena. A kad ne znas kud bi trebalo ici, dovoljno je "tresti" u svim smjerovima, a kosti same nalaze sebi optimalan polozaj. S time, vazno je paziti da se ne pretjera. Da ne bi netko nekom otkinuo glavu, slomio kicmu, ili sto drugo. Dakle, treba primjeniti i dozu opreza, zdravog razuma i ne dokazati da si najjaci u selu.

Tako sam shvatio da se mnogi problemi mogu rijesiti i tako pomazem i sebi. Jedini je problem sto su neke stvari dostupne samo drugim ljudima, citaj, netko ti treba pomoci. No, ne mora to nuzno biti profesionalac. Hocu reci, moze se i clan obitelji, prijatelj (slucajni prolaznik ) pozabaviti ravnanjem kicme, drugih kostiju i tako to.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom