Pogledaj jedan post
Old 15.06.2010., 22:09   #16
Quote:
Rumpus kaže: Pogledaj post
modu gledam kao vrstu umjetnosti. vjerujem da visoka moda to zaista i jest i da sati/dani uloženi u izradu HC stvari (sam proces kreiranja a i proces izrade) pravdaju astronomske cijene takvih komada. plaća se kreativni proces-umjetnik, plaća se skupi materijal, plaća se luksuz da imaš nešto što nema svaka druga osoba oko tebe. i kada nešto platiš toliko onda to maziš i paziš i uživaš u njemu a čika gaultier već radi na nečemu novom i totalno drugačijem jer ipak je on umjetnik i istražuje dalje i dalje... i zato mi svaku sezonu imamo "nove modne trendove" koji nas prema tvojim riječima "teroriziraju".
high street brandovi kopiraju modne kuće, ove pak kopiraju ovi iz kine, turske itd. i eto ti za mjesec dana prugica od chanelove trgovine u parizu, preko zare u barceloni do placa na črnomercu. i ne znam zašto se ljudi konstantno iščuđavaju tome. its just business.
ovaj komentar o "torturi" nad prirodnim materijalima uopće ne kontam. would you care to elaborate?
Astronomske cijene takvih komada,da se ne lazemo pravda iskljucivo ime,potom dolaze stvari koje si nabrojala.Umjetnost je visedimenzionalni pojam!Nisi mi rekla nista novo.Potvrdjujes ono sto ja pisem a trazis pojasnjenje terora.Kad sam spominjala materijale i tu vrstu terora, u vrhu su pamuk,lan i svila,materijali koji nikako ne mogu stetiti tijelu,kozi,a koje zamjenjuju jeftiniji i nekvalitetniji.
Neku mastovitu i unikatnu krpu,od kavlitetnog materijala mozemo naci u Indiji vrlo cesto,Kini,Japanu i tako tim za moderne zene,tzv."sklj"zemljama.
Medjutim,nema tog gusta,ako nije etiketirano.Ne odnosi se ovo na sve,ali pronacice se i takve porsone.Nije to to ako je iz Kine neka zena radila na njoj/njima godinu dana,jer ko je ta zenaDok Armani je Armani
Ne znam sta ti jos nije jasno za torturu i modu Sve i da nisam ljubitelj zivotinja,ubijanje istih radi "kicenja njihovim perjem" sve sam ti reka, tortura nad prirodom i njima samim.Kriterijumi mrsavosti i nastojanja djevojaka poistovjetiti se sa nekom idealnom tezinom,visinom(nepotrebne dijete,glad,produzavanje cjevanica)je tortura nad samim sobom.

Quote:
Lorie kaže: Pogledaj post
Slazem se

I za mene je moda umjetnost, kreativnost, nacin izrazavanja.. A svaki umjetnik je na neki nacin individualac.
Jedno je moda, drugo je trend.
Sebe smatram osobom koja je pomalo kreativna i to se odrazava ne samo na moj nacin oblacenja vec i na nacin zivota - uzivam na primjer i u sredjivanju balkona podjednako
Kad neko ima stila to se vidi svuda oko njega.

E sad, nisam neki ekspert i pomalo kopiram Gledam caspise, internet,..itd..dobijam ideje. Sto ce reci da pomalo ispratim trend. Trenutno mi se svidja moda pletenica u kosi i zgodno mi jer je ljeto pa uvijek imam frizuru. A to sam vidjela na reality-ju "Farma"
Hvala na odgovoru.Prelijepo je sto si obdarena kreativnoscu i ne smeta sto si taj dar dopunila nekim casopisom.(Ja nisam.)Slozicu se da je moda umjetnost samo do odredjene granice.Unikatnost,mastovitost i dobar materijal,uz to neizbjezna crta od komercijalizacije i fabrikovane masinerije,koju sam pomenula vec.Farmu ne pratim.Ali ako se radi o malim pletenicama,to mi je slatko,mada mislim da ne bi mogla zaspati u njima i da bi imala osjecaj da mi zatezu glavu,tako da tu ljepotu ipak sebi necu priustiti.

Quote:
Rossa kaže: Pogledaj post
Zašto ti ne bi mogao reći? Pa ne mora ti se ni svidjeti.
Osobno nikad ne pratim trendove.
Ok, ja imam i godina i za mene je više pitanje imati vlastiti stil i izričaj,nego pratiti modne trendove.

Mene moda najviše intrigira s psihološkog i sociološkog aspekta, pogotovo pitanje zašto su žene već stoljećima podložnije modnim trendovima nego muškarci...
Pa ti si zena za sva vremena,ako si uspjela izgraditi vlastiti stil
Nema potrebe se kaciti za nepotrebno,pogotovo ako ja mislim da imam dobre argumente za ono sto sam napisala.Poenta teme nije ni najmanje u tome.
Imam i ja godina() sta to ima s tim sto zelim da doprem do misljenja i drugih djevojaka,zena,tj.da sa svake strane pogledamo tu modu i sa svih aspekata?

Lost..super post!Ni sta dodati,ni oduzeti!
Kostadinovic is offline  
Odgovori s citatom