Pogledaj jedan post
Old 29.08.2007., 18:08   #16
Quote:
Lestat kaže: Pogledaj post
Ali činjenica je da nisu sve civilizacije morale graditi kolosalne grobnice!
Mogle su biti i manje kockaste!
mogle su biti, ali s rokom trajanja od 200 godina maksimalno...evo i danas imaš gomilu tzv. "starina" popularnih na tržištu nekretnina koje su najčešće građene od kamena i vapna, i to ne prije 100 - 150 godina...kiša je isprala vapno i kuće su ostale šupljih zidova, tj. ono što je prije 100 godina bio zid sada je nestabilna hrpa kamenja...sad ti zamisli da neka takva građevina ostane stajati 5000 godina, uz sve klimatske, reljefne i kakve sve ne promjene...nema šanse...

Quote:
Lestat kaže:
Ne, stvarno ne želim pretjerivati u ovom svom trabuljanju! Kompletna teorija mi je bila u redu dok se nisam malo upoznao s ovima u kini! To mi je prelilo čašu! Ti se nisi nimalo zapitao?
jesi li se zapitao koliko se uopće možeš upoznati s piramidama u kini? kina je još u 13. stoljeću zatvorila vrata strancima...niti danas nije puno drugačija situacija i čini se da će još dosta vremena proći prije POTPUNOG upoznavanja s tamošnjim piramidama...bez arheoloških istraživanja imamo samo nagađanja, ili, što je, čini se, izbor većine, maštanja...

jesam, naravno da sam se zapitao...ali kvragu, bez istraživanja mogu sanjariti o tome da je bila riječ o stambenim zgradama...ili silosima žita...ili tko zna čemu sve ne...ali najlogičnijim mi se čini da je riječ, kao i u egiptu, o grobnicama...ili, uzevši u obzir njihovu brojnost, da je riječ o nekropoli nekog većeg grada koji je nekada postojao na tom prostoru...ali, kažem, bez istraživanja - ništa...
canex is offline  
Odgovori s citatom