Pogledaj jedan post
Old 16.12.2007., 20:53   #9
Quote:
vragolina kaže: Pogledaj post
Trudna sam 28 tjedana, i zadnji pregled kaže: Cervix skraćen, prohodan za prst do unutrašnjeg ušća. Ovo mi je prva trudnoća.
Pored toga težina bebe je nešto manja (800g). Propisano mi je mirovanje. Ima netko sličnih iskustava? Ne znam što me više zabrinjava, a pogotovo kombinacija oba dva problema...
Imam slicna iskustva, i znam po reakcijama doktora da je u ovom slucaju prva vazna cinjenica koja ti je to trudnoca... da si viserotka, skoro pa uopce ne bi dizali paniku oko toga, ali kako ti je to prva trudnoca, situacija je mrvicu ozbiljnija i svakako se pridrzavaj uputa doktora... Pogledaj na nalaz ili gdje vec... pise li mirovanje ili strogo mirovanje - lezati?
Ako pise mirovanje, znaci da ne smijes vjezbati, dizati skoro nista teze od kilograma, smijes u setnju ali ne u iscrpljujuce setnje, malo skuhat rucak ili sl, ali ako pise strogo mirovanje-lezati onda smijes do kupaone i frizidera...
Cure su ti super savjetovale da pokusas sto vise lezati na lijevom boku, barem preko dana dok si budna pa se mozes kontrolirati, tako se bebica uistinu bolje opskrbljuje...

Cilj svakog dr je tvoju trudnocu dovesti barem do punih 35 tj ili najbolje do 37 tj kad pocinje termin... Pij jedan sumeci magnezij na dan da ti opusti misice i da sprijeci lagane trudove koje mozda imas, a ako su ti propisali normabel, bilo bi dobro da i njega pijes po potrebi ili terapijski kako vec pise...

Samo se opusti, misli na svoju bebicu i ne forsiraj se... Ja sam otvorena malo jos od 11. tj, a od mislim 29. ili 30. skroz do plodovih ovoja i glavice... bebica je uvijek bila po onim mjerama na harni, ali otkad strogo mirujem, vecinom na lijevom boku, dobiva vise i sad je vec dosta veca od prosjeka...

Zelim ti sve najbolje i najvaznije da ostanes potpuno smirena i da mislis pozitivno
Joules is offline  
Odgovori s citatom