Pogledaj jedan post
Old 21.06.2007., 23:41   #18
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Makoji Volvo motori,uvijek su nesto kombinirali sa drugima,njihovi motori su izdrzljivi a mnogo trose,svo vrijeme su se grebali od drugih.


Svezi dizela,imam u TAXi vozilu ,motor potegne 200 km/h,ajd reci koji je prije 10 i vise godian bio nesto brzi i trosi 7 litara nafte,najveca boljka je zupcasti remen,bolje reci remenje(posto ih ima dva).Stari sestocilindrasi(iz VW LT)su bili problematicni dok petocilidrasi TDI motor je termicki stabilan i uz malo pameti dobro podnose kilometre.Pazi,to je tehnologija tog vremena,pa zar nije sipatican
[/url]
Volvo motori tzv red block ili white block, slični onima koji su se dokazali kroz Volvo Penta program, dakle benzinci.

svi su originalni Volvo motori, i prema njima svi VW dizeli su ono što sam pobrojao.

ko dobar dan, je 1.000.000km njima.

po meni nije stvar u 200km/h, već u načinu kako se to postiže, u medjubrzanjima, u osećaju pri vožnji, o pouzdanosti, o daleko jefitnijem održavanju, o nemanju osećaja da se nešto kvari....
imao sam VW 6cilindrični dizel i saznao sam koji sve delovi postoje u motoru

sve što je moglo se pokvarilo, a delovi su extremno skupi i vrlo teško (u Nemačkoj ) dobavljivi.

posle toga imao sam B204E motor, benzinac i sada B230FT turbo benzinac.

u zbiru sve zajedno sa potrošnjom benzina daleko jeftinije nego samo popravke VW dizela da ostane u životu.

neka hvala, po mom iskustvu od 12 godina sa Volvoima samo originalni Vovlo motor je ono pravo, onaj očekivani visoki nivo kvaliteta izrade.

plus benzinci su daleko udobniji za vožnju, jači motori , bolje potegnu kada zatreba.

potrošnja je slična ostalima u toj klasi vozila, i nije zaista econo klasa. ome je to osnovni problem za njega mislim da nije Volvo, bilo koji nego neki mali ekonomični auto

ja sam konvertovao na turbo LPG i cena vožnje je manja nego tog dizela, a Volvo motori odlično podnose takvu konverziju.

to je moje lično mišljenje po osnovu iskustva.

benzinci su jednostavno nepokvarljivi, traju večno i jedino zamena svećica, filtera, i slično je od troškova.

recimo na B230 familiji motora čak ni zupčasti se ne mora menjati, iako Volvo savetuje da se svakih 160.000km preventivno zameni. (a košta nekih 7 eura Gates, Conti, itd)
swedishbrick is offline  
Odgovori s citatom