Pogledaj jedan post
Old 23.06.2012., 01:48   #418
Ja sam imala poprilično negativno mišljenje i predrasude prema privatnim školama (ono - djeca ne nauče puno, a imaju dobre ocjene, tamo idu djeca imućnih roditelja, bla bla... ), ali evo imala sam priliku da promijenim to mišljenje.
Naime, prošle godine su me dvije prijateljice iz Engleske (koje tamo studiraju predškolski/učiteljski) pitale jel bi mogle u Zagrebu u nekoj osnovnoj školi obaviti praksu (imaju tu priliku da ju valjda na zadnjoj godini obave vani), rekla sam im da nema problema i otišla do najbliže osnovne škole zamoliti profesoricu engleskog za to. Znači, cijeli Novi Zagreb pa sve do centra - ne da niti jedna profesorica nije pristala na to, nisu me htjele ni saslušati! Mrzovoljne, nezainteresirane (pitala sam se tada samo kakvo takva osoba radi s djecom). Išla do ravnatelja- on njima ništa ne može zapovijediti.
Sjetim se da bih mogla pitati u nekoj privatnoj školi. Pitam Waldorfsku (jer mi je nabliža) - oni me pitaju koliko bi im cure platile za to? Koliko bi im platile za to što će na nastavi pomagati njihovim profesorima, dijeliti s njima posao i biti izvrsna prilika za djecu da tri tjedna imaju kontakt s izvornim govornicima engleskog jezika??
Uglavnom, šaljem dalje mail osnovnoj školi Kreativni razvoj, ravnatelj prepristupačan, otvoren, odgovara mi da će ih rado primiti, na korist djevojaka i na korist njihovih učenika.
Dolazim u školu, predrasude padaju - atmosfera, djeca, odnosi, profesori...potpuna suprotnost državnim školama (barem onoj u koju sam ja išla). Izvannastavnih aktivnosti koliko hoćeš (od plesova, dramskih radionica, sportova- puna škola pehara, do stranih jezika- kineski imaju, ako me pamćenje dobro služi).
Ono što su mi te frendice kasnije pričale bila su samo pozitivna iskustva, od sadržaja na nastavi, do djece, profesora... Na sve moguće načine i kroz tolike aktivnosti pokušavaju djeci približiti gradivo, profesori gotovo svi izvorni govornici, djeca zbog toga svega zainteresirana i, prema njima dvjema, engleski govore zapanjuće dobro za svoju dob! Meni je jasno da je to sve zbog toga što roditelji masno plaćaju njihove školarine, ali prema tome svemu ispada da i vrijedi i da je s razlogom! I da nije sve samo - roditelji dali lovu pa će djeca "samo tako i završiti tu školu!".
Ne znam kakva tko ima iskustva, ali ja sam bila stvarno oduševljena pričama koje su mi u čudu pričale ove Engleskinje, i cjelokupnim dojmom koji sam sama tamo dobila. I, kada bi imala mogućnosti, mislim da bi svoje dijete jednog dana poslala u takvu školu.
__________________
"For what shall it profit a man if he shall gain the whole world, and lose his own soul?"
mimi_2311 is offline  
Odgovori s citatom