Pogledaj jedan post
Old 09.01.2014., 09:49   #205
Quote:
Bošnjo 44 kaže: Pogledaj post
koje gluposti, davno u ovoj raspravi prevaziđeni takvi primjeri razlike u masi, još kad je neko postavljao da je jedna od bitnih veličina: snaga/masi ili KS/kg
omjer snage i mase je bitan podatak ali nije presudan.
odnosno, auto sa manjim omjerom KS/toni može ubrzavati bolje od drugog auta kojemu je taj omjer veći.
jel ti treba reći zašto?
Quote:
ja cijelo govorim čak o ISTOM AUTU i nastojim da to bude, i naveo sam Fabije, Polo, Clio, dakle razlike u masi su zanemarive, a ako i jesu između benzinca i dizela, takve su kakve su, ko jebe dizela, ne može i jare i pare, mora nešto "platiti", a to je u većoj masi
i ja govorim o ISTOM autu.
kod mazde CX5 teži i slabiji ISTI auto ubrzava bolje.
i naravno, to je za tebe sranje a tvoj primjer kojeg uopće ne razumiješ je zakon

usput, jesi pročital što piše pokraj krivulje snage za pola?
evo, da se ne mučiš:

Da biste pravilno razumjeli razliku između benzinca i dizelaša, prvenstveno morate shvatiti njihovo različito razvijanje snage. Najvažniji je pojam okretni moment (žute krivulje). Što je moment veći i što je niži broj okretaja pri kojem postiže svoj maksimum, to snažnijim osjećate motor i vozite se opuštenije, bez mnogo prebacivanja.

znači, čitaš selektivno?
ono što paše tvojim teorijama, to uzimaš za primjer i to je zakon a ono što ti ruši teoriju, to zanemaruješ i to je sranje?
I wonder is offline