Pogledaj jedan post
Old 13.10.2006., 10:24   #2
ovak smo mi nekaj sprtljali.

Dakle kopaš rupu, čim dublju, ko vlastiti grob , šalim se.
Ako ćeš imati ribice ili neku drugu živinu, poželjno je dublje od pola metra, voda se po zimi smrzne, led 10-20 cm, i živina krepa. Ja sam ribe preko zime držao u kućnom akvariju. No dobro vjerojatno te ribe trenutno ne zanimaju.
Kupiš onaj crni gumeni najlon, imaju veci trgovacki centri. Crne boje, ima 05 mm i 1mm, 0,5 je dovoljan, i jeftiniji oko 19 kn kvadrat. To ti je bolje od one plastične kade koja meni izgleda odvratno. A i skuplja je. Formiras sa najlonom kako zelis. Ja bih najradije osmicu a preko nje u sredini ovalni mali drveni mostic samo za ukras. Tako nekako. Red oko ruba ne iskopavaj do kraja nego toliko da stane kamen koji ce biti pola u vodi pola iznad, pa onda sa vanjske strane drugi red kamenja na taj prvi red. Poslije kupis vodenu pumpu sa fontanom, koju stavis u sredinu.

Sto se tice preljevanja vode, malih planina, sve je to lepo.
Ovisi cime si zadovoljan.
Dosta tu vode ishlapi, pa treba dopunjavati, dosta to žubori, lijepo vidjeti i boraviti pola sata, ali živjeti uz taj žubor dopizdi. Treba jaka pumpa inace će izgledati ne ko potok nego ko da netko pisa.
Uglavnom sve se da, ovisi koliko para, vremena i volje ima tko uloziti.
Ovako izgleda nasa bara , zelje su bile velike, cak se i planina radila od tog prokletog kamenja, na kraju smo se zadovoljili sa ovim, jedno popodne i vec 5, 6 godina je tu. Imam negdje i ljepse slike moram potraziti.
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom