Pogledaj jedan post
Old 25.12.2012., 23:11   #1910
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Jest, sve sam tako i napisala. Ali, s obzirom na mišljenje ministarstva, ako već logika nije dovoljna, ne bi trebali raditi problem oko objekta koji je konstruktivno samostalan i to bi se moglo izgurati, makar tražeći dopis od ministarstva. Problem je ovdje veći taj što glavni objekt možda nije legalan - ako treba imati uporabnu, a nema je. Neće biti dosta vrerema za ishođenje uvjerenja za uporabu, pa potom legalizaciju pomoćnog objekta kao takvog po članku 14, bez plaćanja doprinosa. Također je problem ako pomoćni objekt prelazi .... dozvole i rješenja o uvjetima građenja za građenje zamjenskih građevina i za rekonstrukciju .... .
Povremeno svratim na ove stranice dok ne razrijesim svoju situaciju:
Je li konacno utvrdeno da li ako je na cestici postojala nekada legalna zgrada sa dozvolom za gradjenje (dakle placen jedan dobar dio komunalija) i eventualno uporabnom, a kasnije se nadogradjivala i dobila pomocnu gradjevinu, moze li se dogradnja i pomocn- gradjevina legalizirati u jednom procesu, a da se na pomocnu placa samo kazna?
Meni je tako receno u Uredu, ali nemam na pismeno. Mislim da treba bit napismeno od Ministarstva da ima tezinu.
Moja logika mi kaze da bi trebalo tako biti jer ta glavna zgrada u procesu je postala potpuno legalna. U krajnjoj liniji moze se toj zgradi i srusiti ilegalni dio, pa onda sa potpunim pravom, legalizirati garazu. Nikako nije ista situacija, kao kad na gl. zgradu nije placena ni kuna doprinosa
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom