Pogledaj jedan post
Old 17.01.2009., 12:00   #51
Quote:
Crnikim kaže: Pogledaj post
Vojjna industrija je veliki bizis velikih. Oni ne žele konkurenciju te se pobrinu da vlade koji ih podržavaju i vlade koji oni podržavaju zatvore svaku industriju koja im može konkurirati. Proizvoditi visokosofisticiranu vojnu opremu nije jednosavna stvar. U nesretnoj bivšoj YU proizvodili su se avioni, tenkovi, oklopna vozila, topovi .......
Za vrijeme domovinskog rata u malim bravarijama su naši ljudi stvarali čuda (u pozitivnom smislu). Velika većina stručnjaka (napr. za precizni lijev) završila je u americi, to mi je osobno poznato. U Končaru su se razviijali laserski sustavi za navođenje, timovi su rasputeni i sve je to devastirano.
Možda nam sada i ne treba vojna industrija, branit će nas NATO, naravno ako će mati interes.
Da izgubili smo u tim godinama veliki broj strucnjaka koji je jednostavno otisao prodati pamet po svijetu tako ekipa iz ĐĐ se razletila od Egipta do Kuvajta a kako mi je jedanput ajdmo reci poslovodja u pogonu ĐĐ rekao danas (ovo danas je bilo prije 6-7 god tako da se toplo nadam da je stanje sada bolje) tenkove sklapaju oni koji su prije gurali kolica sa alatom ali mozda sve to krene na bolje sa proizvodnjom Patrie mora jednostavno.
A ovo NATO ce nas branit mislim da je to sarkazam jer kakvi su neki odnosi medju clanicama NATO-a da nisu u njemu mozda bi i "ratovale" medjusobno.
__________________
Si vis pacem para bellum
chuturasti is offline  
Odgovori s citatom