Tema: Zbirna tema Osobna iskaznica
Pogledaj jedan post
Old 04.02.2005., 12:01   #24
Quote:
Vojky kaže:
Šetam se ulicama već godinama i nisam primijetio da me itko maltretira. Da me pitaju osobnu - lijepo bih im pokazao osobnu (jer je moram imati), čovjek bi pogledao, vratio, kulturno bi se pozdravili i nastavio bih dalje. Ne vidim da postoji ikakav problem. Ja je imam dužnost nositi, on ima pravo pregledati. Ako je neljubazan ili ne želi sačekati da pođem do stana po osobnu (npr. bacao sam smeće), prijavio bih ga nadležnima.
ja u kupe, ti u spade
nitko ne osporava da policajac ima pravo traziti osobnu
bi li te kulturno istu zatrazio, to je vec drugi par bicava

moja je poanta da je potpuno besmisleno da policajci traze osobnu od prosjecnog gradjanina (koji zasigurno nije nikakav kriminalac) koji mirno hoda ulicom
vec sama cinjenica da je bas tebe zatrazio osobnu, moze biti uznemirujuca - zasto je bas mene smatrao sumnjivim (to je o maltretiranju koje ti, kazes, tako ne dozivljavas)
to ne bi smjelo biti u opisu njihovog radnog mjesta i to treba mijenjati
a ako se vec zakon ne bi promijenio (kako se ne bi otezalo hvatanje kriminalaca, ili sto im je vec izgovor), onda bi se moglo policajce obuciti da malo bolje razlikuju opravdanu od neopravdane provjere identiteta
moj je dojam da im je to danas gotovo primarni posao
i to je besmisleno i neucinkovito

Quote:
Vojky kaže:
Veliki problem u Hrvatskoj je što ljudi ne prijavljuju nepravilnosti - da forumaš koji je gore pisao o glasnoj glazbi nije otišao na razgovor s nadređenim - još bi slušao decibele iz kafića.
slazem se
ali napredujemo - ministar zuzul je ipak podnio ostavku zbog pritiska javnosti
stagediver is offline  
Odgovori s citatom