Pogledaj jedan post
Old 29.09.2010., 22:26   #59
Odjave umrlog i mogući problemi

Ovako: prije 3 tj mi je umro tata i sad bi trebao vršit kojekakve odjave. Ni sam ne znam kaj prvo moram ali moram dobit smrtni list i izvod iz matice umrlih. A što se tiče ostavinske kaj trebam napravit?
Bojim se kojekakvih komplikacija s birokracijom jer je pokojni stari imao samo izvod iz matice umrlih i vjenčanih, ne i rodni te vjenčani list jer mu se dotične ni nije dalo naganjat, čak ni ja sam nisam nikad vadio rodni za sebe već imam izvod i nekakav rodni list još iz sfrj. Al poznavajuć našu birokraciju ne bi me niš čudilo. Dal ga moram odjavit sa zdravstvenog, na mup-u poništit putovnicu i osobnu? Kak da zatvorim njegove račune a ima dva devizna, dva žirca i tekući.
Smijem li uopće vozit njegovo vozilo. Kaj ak me zaustave drotovi a vozilo glasi na umrlu osobu ?
Najviše me zanima glede tog vjenčanog i rodnog koji nema nego ima samo izvode.

Hvala

P.S. eh da ni od mrtvozornika nismo ništa dobili, tata je doma umro a koliko se sjećam ili su dečki s furgonom odnjeli taj papir ili ga nismo ni dobili tko bi znao bio sam pun tableta i sa visokim tlakom pa se ničeg skoro ni ne sjećam

Ah da ako išta znači stari je rođen u petrovoj u bolnici dakle općina medveščak, vjenčan na području zg dubrave gdje je i umro
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom