Pogledaj jedan post
Old 22.05.2015., 10:50   #97
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
nije mi cilj da shvati razlog nedobivanja, objašnjavanje dolazi nakon tantruma, meni je cilj tijekom tantruma da ona shvati da to NE MOŽE dobiti i točka.
ovo i ja želim da shvati. samo ja sam mislila da će to shvatiti nakon što X puta proba, i kad svaki put ne dobije, sljedeći puta ni ne traži.
ovo što boo-boo i ti pišete ima smisla, samo što to meni malo vuče na modificiranu CIO metodu. no vjerojatno ima razlike jer jedno je baš plač, a drugo bijes i frustracija.
stvar je u tome što je on meni sad baš na granici bebe i malog djeteta, da je pola godine ili godinu stariji možda bi mi bilo "lakše" gledati ga kako frustracija kulminira, a ovako samo želim da što prije prođe.

malo je offtopic, vezano za AP i link koji je cookie ostavila; nisam slijepi pobornik niti jedne metode, već se nekako najviše vodim instinktima, a AP se najviše podudara s tim. mislim da je jako bitno da sam u prvim godinama što više uz svoje dijete, i da postavim temelje njegovog povjerenja u mene, a naravno kako bude raslo i bivalo samostalnijim u motoričkom smislu da mu dajem više prostora pa da postaje samostalnijim i u psihičkom smislu. osim toga, kako sam vidjela neke roditelje u RL i tu na forumu u odnosu na njih ja sam čak dosta opuštena. dajem mu prostora da se samostalno hrani s vilicom, samostalno se igra, u parku ne visim nad njim osim kad mu treba moja pomoć da se pentra i spušta po spravama, ne trčim odma čim padne, puštam ga da sam ode od mene na veću udaljenost kada je za to prilika i mogućnost. osim toga, ne vidim problem da kasnije u budućnosti i u zrelim godinama i dalje dolazi meni kada treba neku pomoć. jednom roditelj, uvijek roditelj. muž i ja imamo sreću što imamo takve roditelje da im se i dan danas obraćamo kada trebamo neku pomoć i ne osjećamo se anksiozno zbog toga, nego naprotiv.

Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
P.S. MB, nemoj ovo shvatiti kao kritiku, molim te, ja uopće ne tvrdim da sam ja u pravu, a ti u krivu, samo iznosim kako ja to sve vidim i kako ja postupam, ne kažem da bi svi trebali tako.
ne, ja sam se zato i javila na ovoj temi da čujem druga iskustva, postupke i savjete. i ne mislim da sve što ja radim je ispravno i da tako baš treba biti.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom