Pogledaj jedan post
Old 28.08.2017., 13:19   #10
Quote:
khari kaže: Pogledaj post
Da, samo sto ako godinama zivis po tom principu u obitelji nezrelih roditelja i od najranijeg djetinjstva te emotivno unistavali, a ti nisi imao ni blizu tu zrelost i spoznaje kao sada u odrasloj dobi...onda sve to moje nesebicno zalaganje za njih i razumjevanje i trpljenje i nije bas neka dobitna kombinacija za mene. Psihu su mi rasturili jer su nesposobni za zivot, brak, obitelj, odgoj. Probao sam svojim roditeljima biti roditelj. A to je nemoguce. I upijao sam puno smeca u sebe od tih bolesnika u toj bolesnoj i agresivnoj atmosferi, zato i imam sada i nesanicu i anksioznost i smetnje...a koje opet nastojim smanjiti i nekakav balans stvoriti...iz nicega...Ali, znam i oni su zrtve zrtava, tako da se krug nastavlja i lanac nesretnika, jedni sa ovom a drugi sa onom simptomatikom.
Ali opet, iz mog kuta gledanja oni su odgovorni za moj nered, a to sto su i oni zrtve svojih roditelja, to i nije moj problem.

Ovdje se sad radi o tome da ja ne zelim jaukati i prozivati nego skupiti snagu i boriti se dalje...gledati naprijed, iako nosim te utege proslosti...mijenjati se, oblikovati se u boljeg covjeka, po sebe i druge, ali s dozom mudrosti i ravnoteze.
To ti je to - ako uspiješ u svom naumu i postaneš 'bolji' to će značiti da si 'izdao' svoje roditelje. Zato se nesvjesno sabotiraš.

Jesi li radio EFT za neke scene iz djetinjstva ili samo za tekuće probleme?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom