Pogledaj jedan post
Old 12.10.2017., 15:14   #4060
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Definitivno moravski. Pogotovo ako se Poljska ne stvara kao država, ovako i onako je najmlađa slavenska država. A i pitanje što smo mi onda?
Pogledaj ovaj post https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=209 (možeš i cijelu raspravu).

Po ovome ti se iz originalne (da ne kažem bjelohrvatske ) jezgre stvaraju sekundarne dvije, odnosno samov savez/moravska i kijevska rus'.

Postoji neka prahrvatska faza, samo je pitanje koliko je ista izražena.
Moguće je i neko miješanje identiteta.

Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Ok, ali to bi ti bilo narodno kršćanstvo. U smislu Isus je iz Litve i tako. Hoću reći da bi lokalni kraljevi potvrđivali sami sebe za kraljeve. A, oni kreiraju ideologiju same države. Ili bi sami sebe proglašavali za bogove, ne bi bili jedini. Bez Vatikana nemamo centralni autoritet jer sam uvjeren da bi Bizant teško došao do tog stupnja utjecaja kakav je imao Vatikan.
Ok.
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Teško, to znači da bi netko morao uništiti Moravsku i Sase. Bugara ima premalo za Rajnu, a Mađare bi morao opet netko protjerati iz današnje Ukrajine. Elba je prepredaleko, a i Danci bi nešto rekli po tom pitanju. Slavenizirani, vjerojatno, genetski su ovako i onako slavenizirani. :ka va:
Možeš ih i samo propustiti, a mogu i proći poput Vizigota.
Sase bi netko vjerojatno prije ili kasnije satro, Moravsku ne nužno.
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Iskreno, mislim da ne bi imali Mađare ili Bugare. Prije Bugare jer im Bizant ne bi dao da se razmašu u Vlaškoj...Mađari su na Uralu još u 7. stoljeću.
A postoji i mogućnost da bi se neka od plemena razvili u državu. Gepidi, Lombardi, Frizi?
Svi su oni prerano i premalo na romanofilnim područjima (osim Friza).
Inače jezik Friza je najbliži engleskom na kontinentu.
Moguće je i "renesansa" nekog imena.
A ako netko i skrene negdje drugdje
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Baltik - Litavski, ne znam kako bi Finci tada izgledali bez Švedske...možda imamo Livoniju, Estiju, Borusiju...a možda i mi krenemo na Baltik, umjesto na Jadran...:e ek:
Mi na baltiku, isto može proć.
Male države tamo
Finska bi izgledala kao velika Estonija
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Bielohorvatska od Karpata do Baltika.
U Panoniji smo zaboravili Avare.
Avari prije ili kasnije nestaju, pitanje je sa Slavenima koji ostaju nakon njih.
Velikomoravska ili Bizant popunjuju prostor?
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Ok, moguće.
Turska je već u NATO 1952. Iran je pogodan za građanski rat, možda gori Vijetnam? Indonezija je zanimljiva priča, pogotovo i oko nesvrstanih, ali i Portugalaca koji su još tamo.
Ne znam što ti drugo ostaje. Afrika?
Not bad
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom