Pogledaj jedan post
Old 06.12.2004., 19:00   #6

Povjest bolesnika.

1999 telstra mobile tehnicar na inspekciji “bateri panela”,
koji su suport za mobile komunikaciju za australiju a lokirani su 1.000 km
u pustinji do najblizeg mjesta je imao nesrecu….
Cijeli nosac baterije je popustio i na njega su pale baterije koje su teske
svaka oko 60 kg totalna tezina je bila oko 600kg.
Nekoje su ga promasile par su ih pale na njega po nogama ,ledjima i vratu.

Tehnicar je bio sam najbliza grupa je bila 500km od mjesta gdje je imao
nesrecu, nekako se je izvukao ….spojio baterije na podu da radi system i
vozio Land Rover sa svakih sat prekida.

Ustvari kada se je vratio u kamp nije mnogo niti prigovarao, kao supervisor
preko satelita je javio se u Adelaide centralu da se vracaju tjedan dana ranije ,radi njegove nesrece.

Bio je sav istucen i natecen i sve ga je boljelo…bilo je blizu Bozica i svugdje se nije radilo kako treba u bolnici je presao pregled i dobio mjesec dana bolovanje, sa time da vidi specijalistu neurosurgenta.

U sjecnju 1996 je pao u nesvjest…ambulanc novi Ct scan …povrijedjena tri vratna kraljeznika i jedan kraljeznik na lumbar.
Ubrzo operacija na vratu sa fusion od donor bone.pacijent se je osjecao losije nije isao bolje …ponova MRI slika …treba novu operaciju ovaj puta sa svojom kosti od svoje noge.

Godinu dana poslije isao je gorje na nagovor svoga oca promjenio je neurologista.
Novi MRI, kraljeznici nisu bili uopce podrzani sa fusion i nisu imali uopce nadu da se prime.

Ponovo treca operacija , iz druge noge vadjena kost za fusion ,ovaj puta su stavljene “titanium plocice sa sarafima da se sve drzi”…bio je sretan da nije ostao paraliziran.

Pet godina je prolazio kroz rehabilitaciju i kliniku za bolove, i ucili su ga kako da savladava bolove…njegove doze narkotika su bile ogromne i uzimao ih je vise vrsta…, otac je prijavio doktora opce prakse i sina na drug komisiju,
/nakon govora sa doktorom / smjestili su ga u bolnicu na tri tjedna za sredjivanje
narkotika.
Ali nije radilo bolovi su mu stalno bili izmedju 8-10 od skale 1-10.

Klinika za bolove je odlucila da je jedini izlaz ugradnja pumpe za morphine.


Nastavak slijedi
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom