Pogledaj jedan post
Old 11.06.2007., 21:15   #10
Prva nekretnina - nejasnoce!

Kupio sam polovicu nekretnine (građevinsko zemljište sa starom kućom koju bi srusili) od punicine sestre, dok je drugu polovicu
punica darovala mojoj supruzi. Ona na tu polovicu ne placa porez buduci su punica i moja supruga najblizi rod,
a ja bi morao platit porez na promet nekretnina. cijela nekretnina je velicine 800 m2 (moja polovica je 400m),
a kuca ima 80 kvadrata. E sad, članak zakona kaze: gradjani koji kupuju prvu nekretninu kojom rjesavaju vlastito stambeno pitanje
oslobodjeni su placanja poreza uz uvjet da: prijavljuju prebivaliste u mjestu i na adresi gdje je nekretnina koju kupuju!
Pitanje glasi: dali ja sad moram prijaviti prebivaliste na ovoj novoj adresi i kako buduci da namjeravamo tu staru kucu
srusiti i gradit novu?
Jedan drugi clanak zakona kaze: radi ostvarivanja prava na oslobadjanje od placanja poreza kod kupnje zemljista
radi izgradnje kuce kojom se rjesava stambeno pitanje, ne postavlja se uvjet da gradjanin izvrsi prijavu prebivalista
na adresi tog zemljista.
Drugo pitanje glasi: dali se mogu pozvati na ovaj drugi clanak makar na kupljenom zemljistu postoji stara kuca koju cu srusiti?
Hvala na odgovorima!
branxo is offline  
Odgovori s citatom