Pogledaj jedan post
Old 24.06.2008., 11:21   #62
Quote:
venera80 kaže: Pogledaj post
Suspirium, hvala ti na odgovoru. Sigurno ce biti jos pitanja, a sad tacno znam koga cu da pitam.
Da lunari su zaista cudesni i odlicni za uvezbavanje astrosimbolike.
Natalno imam Mo kvadrat Ma(nije jak),a lunaru u novembru imam opoziciju Mo i Ma. Tada ce i Mo i Ma biti jaki jer ce Mo biti u biku(u 2 kuci), a Ma u skorpiji i to u 8 kuci. Zanimljivo mi je kako se to portefilo. Dispozitori su im Ve i Pl koji ce biti u konjukciji u 9 kuci, a sa obzirom da imam natalnu Ve u 9 kuci ,mislim da ce mi biti lepo sa nekim koji dolazi (inostranstvo)ili meni kad odem negde. Ili mozda sa nekim ko se bavi nekim sportom.
Bez obzira sto je opozicija ne tako lepa stvar pogotovo izmedju duse -MO i ratnika MA , verujem, mozda je pravilnije reci zelim da verujem da ce to biti pozitivna promena jer ce mi u istom lunaru Mo imati lepe aspekte sa Sa (to isto imam natalno ) i sa Ju. U svakom slucaju verovatno cu pamtiti novembar. Da li si ti u praksi imao neki slucaj da dispozitori opozicije koja je jaka, dovedu stvar u red,tj da to ipak bude pozitivno, mislim na lunar?

u kontekstu jedne druge teme izdvojio bih ovdje baš autoricu ovog posta veneru80. dakle osoba analizira, razmišlja i pita za mišljenje - to je ono što se traži u takvoj situaciji nikad neću odbiti.


ovako , dispozicija je uvijek ključna u cijeloj priči. ona predstavlja izlaz. recimo najgore je ako si nešto u podznaku pa vladar ode u 12 u svoje sjedište - i ostaje zarobljen tu, iako se on tu ugodno osjeća on ne izlazi iz svog polja i to mu daje notu inferiornosti.

e sad dispozicije u lunaru:

čim se neki aspekt koji natalno imaš oonavlja to je zaista period kada on djeluje intenzivnije, ali onda moraš kombinirati utjecaje polja, moje mišljenje - skromno je da kuće u lunaru nemaju tako velkk učinak kao aspekti planeta iz lunara prema planetima u natalnoj karti. to smatram ključnim.

dispozitori lunarih planeta mogu imati ulogu ali mislim da se ne mogu nametnuti natalnom horoskopu, možda ti je važnije gledati natalne dispozitore opozicije u lunarnoj karti i gledati kakve oni aspekte prave.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom