Pogledaj jedan post
Old 12.05.2004., 09:42   #63
Quote:
Na žalost, ovo što si ovdje naveo je čista spekulacija, ništa od toga nije dokazano, i ne može biti znanstveno. Možda Poppovi biofotoni postanu znanstveni kada napokon i netko drugi replicira njegov eksperiment.
Prijatelju, nije to nikakva spekulacija, po stoti put.
Sta to ne moze biti znanstveno: mozda ti gledanje na daljinu preapstraktno zvuci, pa ne vjeruje s da postoji tisuce eksperimenata s dva miljuna pojusaja, i to s obicnim ljudima, koje su obradili neovisni statisticari, a potvrdila ih je i Americko vijece za eksperimente u kojem su bila dva nobelovca i jos neki profesori, svi redom skeptici, a smatrali su i da su ta istrazivanja istinski vazna.
A to da smo sposobni gledati na daljinu, da covjek mentalno moze otici uprakticki bilo koji dio svemira, ima goleme reperkusije, kad bi ti to samo bilo jasno, i sa ostalim novim otkricima u tom smislu koje sam spominjao, daju jednu potpuno novu sliku svijeta za znanost (kao sto sam rekao, za ezotericku znansot to nije nista novo)
[/QUOTE]



A ništa, zašto onda ne odeš kod homeopate da ti izliječi rak, upalu slijepog crijeva, prehladu? Kada su već današnji medicinari tako loši i zabotenirani znanstvenici.

Pozdrav.
[/QUOTE]

Zato sto nemam tezih problema, rijetko sam bolestan i skrt sam na lovi. Kad nabavim besplatno koristim.
Da imamrak sigurno bih probao s homeopatijom, izmedju ostalog, i uglavnom bi se pbratio na nekonvencionalne tehnike.

Ja ne bih govorio nista pretjerano protiv lijecnika, oni su izvrsno ovladali s tim sto znaju (a s oni sto ne znaju ili nece da znaju naravno nisu ovladali).

Pomirio sam se s tim da je sada to prirodno stanje stvari.

I druga stvar, vec sam govorio da homeopatija nije dovoljno istrazena i razradjena, niej na toliko visokoj razini kao 'konvencionalna medicina' odnosno 'konvencialni medikamenti'.

Kada to bude svaki ce covjek koristiti takve pripravke. Na svoje dobro. Dijeca se nece vakcinirati injekcijama, vec homeopatsakim pripravcima.
Apeliram na tebe i slicen, stisnite zube i progitajte predrasude. Ne mrite za autoritete. Budite jedni od onih kji ce prije prihvatiti (za sebe otkritii) novo, a ne poslije.[

Quote:
El Tomo kaže:
[B]A što se tiče odnosa i veze religije, filozofije i znanosti - na pamet mi pada jedna ikona, Piet Hut, koji se bavi isključivo interdisiplinarnošću, ima jako weird ali utemeljene znanstvene ideje. I još radi na valjda najkonzervativnijem mjestu na kugli zemaljskoj - Institutu u Princetonu, mjestu na kojemu se isključivo radi teorijska znanost, nikakvo miješanje
i zadiranje u drug područja nije poželjno - u stvari, to je gotovo tabu.

Pa ako on to može raditi na takvom mjestu opterečenom prvenstveno tradicijom, onda sigurno ima i njemu sličnih na mnogim drugiim mjestima. Evo neka od njegovih radova, na brzinu:
U knizi se "Polje" govori se dosta opširno i o dekanu prncetonskog tehnickog fakulteta Robertu Jahnu koji je tamo dugo vremena u sklopu jednog posebnog programa proucavao utjecanje ludske svijesti na strojeve.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom