Pogledaj jedan post
Old 13.05.2004., 10:36   #77
MOžda da se usmjeriš na traženje dokaza za i protiv samog načela homeeopatije.

Mislim da je to čišće nego tražiti istraživanja koja pokazuzju da homeopatija djeluje ili ne djeluje.

Dakle to stoti predlazem je na osnovnijoj razine. Jer, sam taj princip na kojem homeopatija navodno djeluje ima reperkusije koje daleko presežu samu homeopatiju, a mislim i da je važno što se postojanje tog ančela slaže s mnogim otkrićima drugih istraživača na drugim područjima, o polju nulte točke, fluktuacijama u nejmu i slično, o tome da sve ima kvantna svojstva (ali ne bi sad ulazio u raspravu i dokazivanje toga sto sam rekao).

Kod tih israzivanja djeluju li hom. lijekovi ili ne nije sve čisto. (ima mnogo različitih faktora tu). Ali bitno je samo načelo, ili djeluje ili nedjeluje.

Jer u nekim slučajevima je uviejk mogićše da ne dejeluje. NPr. Benveniste je primiejtio da onaj postupak koji sam opisao u odlomku iz knjige nikad nije davao dobre rezultete kada je bila prisutna jedna žena. U jednom drugom laboratoriju je to bio jedan muškarac.

Kasnije je otkriveno zašto je to tako, to je jako široka tema, pocezana s nekim mikro EM valovima i slično.

A svima mora bit jasno i prozaicna cijnenica koliko je jaka industrija konvencionalnih lijekova, i toj industriji ne bi ni najmanje bilo drago da joj se imalo smanji prodaja (a homeopatski lijekovi su to već sigurno prouzrokovali)

Dakle, sigurno ima clanaka u CC časopisima i da homeopatija djeluje, i da ne djeluje (mogao bih ja sad nacest ne znam kolko da djeluje9, ali koncentrirajmo se na sam princip homeopatije. To se ne može tako lako pobiti.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom