Pogledaj jedan post
Old 05.04.2012., 14:13   #36
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Uz to ne znaš ni razliku PDFa (podforuma) i topica. Onako, zapelo mi za oko kao bivšem višegodišnjem moderatoru.
Isprika svima, mislim da je ovo zaista najbitnije u cijeloj raspravi o Titu i zahvaljujem višegodišnjem moderatoru na upozorenju. Ja sam ipak i dalje na podforumu, ma što god tko mislio.

Quote:
pikzibner kaže: Pogledaj post
Zato što je jedini Joža Broz iz Kumrovca koji je bio bravar i koji nije imao prst - upravo taj Joža Broz - i nije bilo drugog Jože Broza u Kumrovcu. I koji je kao i svi mladići bio mobiliziran i zajedno sa svojim sumještanima - i sa tim mojim pokojnim rođakom otišao u Rusiju na front boriti se protiv Rusa. I sa kojim je rođak zajedno bio u rovu - a da ne kažem prije toga i u školu išao......a ako ON VELI da ovaj što je došao iz Rusije NIJE TAJ - onda ja njemu vjerujem više nego službenoj jugoslavenskoj historiografiji.......
Hvala na detaljima; ma nitko ne osporava te neke činjenice i tvrdnje, pa i ja sam živio u vrijeme Tita i svega toga se naslušao. Moj problem je što slabo vjerujem u teorije zavjera, ali što se može...
Eh, sad, budite fer vi koji vjerujete u teorije zavjera, pa mi pokušajte objasniti tko je i zašto imao interesa tamo neke 1917. zamijeniti identitet seljačića iz Kumrovca koji je ratovao u nekom rovu sa nekim drugim. Pa nije se već tada znalo da će baš on postati diktator u Jugoslaviji skoro 30 g nakon toga. I ako su to radili za tako daleku budučnost, zar su bili blesavi - pa mogli su i tom zamjeniku - Rusu ili kome već srediti da nema prst i otpade pola sumnji. Eto to mi nije jasno.
prof56 is offline