Pogledaj jedan post
Old 20.03.2007., 20:41   #78
Quote:
$$$$ kaže: Pogledaj post
BOK! Uzimam u najam jednu pizzeriu s dostavom, s obzirom da nemam nikakvog iskustva u ugostiteljstvu imam nekoliko problema. Zanima me gdje bi se mogao raspitati i nabaviti sljedeće dokumente(obrazce) : lista nabavnih artikala, lista prodajnih artikala (normativi), lista dobavljača, lista grupa artikala, ali i sve ostale dokumente koje cu morati koristiti u poslovanju koje se koriste u ovom tipu ugostiteljstva, kako bi ih malo proučio i vidio kako cu to morati ispunjavati kada se posao pokrene. Zanima me kako inspekcija mjeri npr. koliko se pizza može napraviti od 1kg brašna, u ponudi će biti i čevapi, hamburgeri i cheesburgeri pa kako to mjeri s obzirom koliko je mesa upotrebljeno, pa onda za kavu npr. koliko se od 1kg kave može napraviti kava???To me naravno zanima da znam koliko cu moći napraviti pizza, kava i sl. bez računa, ustvari koliko cu na kraju dana moći izbrisati računa, a da mi zalihe odgovaraju s knjigama...Jel postoji negdje neka institucija gdje bi mogao saznati takve informacije i možda dobiti primjere svih dokumenata koje cu morati koristiti u poslovanju??


Na svu srecu, velike su sanse da propadnes jos i prije nego pokrenes posao.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom