Pogledaj jedan post
Old 14.11.2008., 22:08   #76
Quote:
snjeguljica kaže: Pogledaj post
A kako bi bilo to proknjiziti kao darovanja u obrazovne,zdravstvene, i dr. svrhe? Mislim da su darovanja do 2 % ukupnih prihoda porezno priznata.

Ovako:
Dogovorili smo s curom da cemo ju stipendirat. Ona je trebala samo upisat fakultet. Nikad nije radila kod nas. Vjerojatno ce radit kad diplomira. Bez ogveze vracanja skolaine. Nije se uspjela upisat kao redovan student, vec je presla u grupu izvendrdnih. Platila sam upis na fax po predracunu.
Mala studira i, za sad, polaze kolokvije.
Dakle, trebala bih
1. Ili to placanje tretirati kao neku privatnu isplatu,
2. Ili platiti poreze i doprinose na iznos od 3.300,00 kn za malu.

Ako ne ide drukcije, dodat cu to placanje na PPDOH na kraju godine [mi smo obrt, do konca godine u sustavu poreza na dohodak].

Samo razmisljam postoji li nacin da to "uvalim" u neoporezive troskove.

Ono, a sto ako brucos nije uspio upisati redovnu godinu,zbog popunjena kvote, vec samo izvanrednu. A firma odluku o placanju studija donije prijei spitnih razultata?

Mogu se kockat i stavit to u troskove, ionako, pa ako mi ne dodje porezna nikom nista... ali, ne zelim reskirati???

Ima li ovdje neki poreznik, pa da mi kaze bas onako kako treba?

Btw, cura je iz mnogobrojne, ne bas superstojece obitelji??? Ali, to je jedna od onih obitelji koja je bila pogodjena kojecim ovih prethodnih godina, ali ne spada u one koje su iskoristavale sve dobrobiti proizasle iz Domovinskog rata. Ja sam joj kuma, pa zbog privatne firme odlucih pomoci u skolovanju kako mogu.

A sad ispalo da ne mogu curu stimulirati u studiranju jer nije uspjela prijeci prag zbog kojekakvih maminih i tatnih sinova.
__________________
Puno je tuge u svijetu...
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju! A ti si na kompjutoru!
To je tako tužno..
...
sebastyan is offline  
Odgovori s citatom