Pogledaj jedan post
Old 31.08.2009., 19:48   #2
Quote:
azrielzg kaže: Pogledaj post
Ne znam da li da postavim pitanje ovdje (radi ljudi sa sličnim iskustvima), ili na Pravo... pokušat ću ovdje.
Ovako, od sada već bivše supruge otišao sam nakon 3 god. braka, jedan od jačih razloga bili su njezini roditelji.
Sada me tuži za podjelu imovine, od koje iz braka imamo automobil vrijedan oko 2500 eura, i desetak tisuća kuna u investicijskom fondu.
Ono što smatram važnim za napomenuti je sljedeće - živjeli smo u stanu od njezinih roditelja koji su nam ''dali na korištenje'', a kojeg su moji roditelji kompletnog namjestili (spavaća soba, namještaj za dnevnu, veliki ugradbeni ormar, itd, itd...) - cca 12 000 kuna moji su potrošili na uređenje. Po odlasku sam rekao da ću se vratiti po svoje stvari, ali uspio sam u prvom pokušaju uzeti samo krevet, dok sam po drugom dolasku sljedeći dan našao promijenjenu bravu. Od njezinom sam oca tada dobio poruku da ''maknem internet iz stana (iskon), ili da mi neće dati namještaj''...Dakle, čista ucjena.
Sada me tuže za polovicu auta, pola novca iz investicijskog fonda i tri rate interneta
Jednako tako smatram da je važno napomenuti kako je auto kupljen od novca koji sam ja dobio na svadbi od svog ujaka i bratića (ukupno oko 3000 eura), imao sam 100 ljudi na svadbi a ona - jedva dvadeset. Računica je jasna...
U investicijskom fondu imali smo 10,000 kuna, ja sam zadržao njezinih 5 tisuća radi namještaja koji su mi ukrali.
Sada od mene za odustajanje od tužbe traže 20,000 kuna koje bih trebao uplatiti u roku 15 dana, što me ni, naravno, ne pada na pamet...
Pa stoga molim znalce na Forumu za sve moguće informacije!

Hvala unaprijed,

A.
Uh, sve vam je to zajednička imovina. Svatko je pridonio svoj dio i dijeli se sve po pola. I troškovi i novac koji imate.
Bilo bi najbolje kada bi se razumno smireno mogli dogovoriti. Mi smo otišli kod javnog bilježnika i napravili podjelu imovine.
Ono što si ti dobio od ujaka smatra se zajedničkom imovinom. Namještaj isto..
Ako baš želite istjerivati do zadnje stvari trebati će ti dobar odvjetnik koji će i tebe i nju koštati više od svih vaših vrijednosti.
Probaj ju na to razumno upozoriti.
Sretno.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom