Pogledaj jedan post
Old 14.11.2012., 14:00   #16
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post

super..sad ćemo imati sve na jednom mjestu
ja sam bojala kosu sa cimetom i medom i mogu reći da kosa itekako poprimi boju..
od farbane crne sam došla do smeđe mahagonij..
naravno, potrebno je uzastopno ponavljanje..
nekad sam stavila i limun..da poprimi brže..ali uvijek i dodala neko ulje da se kosa ne isuši..cimet ju hoće isušiti a za limun svi znamo da je sklon tome..
boja je bila krasna..šteta što su mi obrve tamnije pa mi je to bio prevelik kontrast..morala sam odustati i promijeniti ju..
ali boja je posebna..vidjelo se da nije dobivena klasičnom farbom..
na suncu je vukla na neku vrstu bakra, ma baš je bila posebna..
i nevjerovatno koliko se miris cimeta zadržavao u kosi..sve do slijedećeg "farbanja" ili pranja..
ali trebam napomenuti da kada se bakča sa cimetom, da se koriste stari ručnici jer ni dan danas sa nekih ručnika nemogu maknuti boju cimeta
i da se pazi sa doziranjem cimeta, jer kad bi pretjerala- znalo me peckati tjeme od njega..
bolje ići malo pomalo..
med i cimet...mmmmm to sigurno ljepo miriši,svakako bolje od kupovne farbe od koje te peku oči i nos i moraš otvorit širom prozor i vrata da se ne ugušiš,a i znaš da se od toga nemožeš otrovat,dobit alergiju ili nešto još gore.

da,fora je sa tim prirodnim farbanjem da ti se ne vidi tako jako izrast i da je rezultat boje uvijek invidualan,pa si orginalan i to je super kad na ulici ili poslu nema nitko kosu ko ti ili kad te netko pita kako si dobila tu krasnu boju a ti znaš da se ta osoba nemože uputit frizeru i biti tvoj klon

mi smo se navikli da sve bude brzo preko noći a kod prirodnog bojanja treba bit strpljiv i uporan da dođe rezultat...priroda ide polako i nikuda joj se ne žuri...tako je i kad se lječiš biljkama,ne ozdraviš preko noći kao kad popiš tabletu,ali zato tableta napravi još štete a biljke te izlječe iz korijene....zato polako i strpljivo
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom