Pogledaj jedan post
Old 15.09.2016., 13:09   #89
Ovo je sramotno da u državi poput naše gdje bi hrane, a osobito voća trebalo biti na izvoz i na "bacanje" da djeca za užinu ne mogu dobiti normalnu voćku. U ovoj drzavi nista ne funkcionira, ali ovaj dio di živimo na zavidno plodnom i obradivom tlu mi uvozimo jabuke. Al to je druga tema. Ovo sa školom je samo još jedan od pokazatelja. Da smo normalna drzava klinci bi imali u skolama košare s voćem i posluživali se kad požele. Bljah...

Ja svome napravim onaj lunchbox sa sendvičem, sokom, stavim mu obično onu energetsku pločicu corny sa zitaricima i neku vocku.
Uvijek idem linijom manjeg otpora tamo di se može jer fakat nemam volje mislit si u glavi jel mi gladan u školi. A mislim... i on je razmažen po tom pitanju pomalo iako ne znam kako sam ga na to ne-navikla kad u nasem frizideru uvijek ima svakakvih pizdarija. Dok je isao u vrtic obavezno sam mu pripremala kompletan dorucak prije nego bih ga odvela. Nije naviknut uglavnom ni na što s menija za užinu... ali ajde barem rucak pojede... variva, bonjez, salatu... to hoce.

Nego... kako ja njemu dva manja sendvica slozim jer je do 4 u skoli pa da mu je jedan u jutarnjem terminu, a drugi popodne... on tako podijeli to s prijateljem nekim. Nekad s ovim nekad s onim. I sad si ja mislim jbt ... mozda ti roditelji koji salju klince bez užine u školu imaju neki svoj osobni razlog ili stav o tome pa samo cekam da ne najebem od nekoga jer im moj klinac poremeti pravilnik. Evo npr jedna forumasica gore je napisala da njezin muž kaže "nek jede šta ima". I meni je to sasvim u redu jbg da ja nemam traume iz gladnih dana u školi možda bih i ja imala čvršći stav.
Sad ako dobijem po pičci jer ovaj moj stalno dijeli sendvice i keksice...a nece mi bit bas dobro.

Kako bi vi, da imate stav "neka jede sta ima", reagirali kad bi saznali da vase dijete dobije od drugog djeteta ono sto nije na meniju u skoli? Jer znamo da samo pola cokoladice prije rucka moze poremetiti njegovu prehranu tako da lakse odbije za rucak ono sto mu bas i nije po volji.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom