Pogledaj jedan post
Old 07.11.2012., 12:56   #24
Eto i mene sa prvorazrednim problemima... Jebemu, ako je suditi po pocetku, do kraja petog razreda ostat ce mi od kose samo percin na vrh glave, a i taj ce biti potpuno bijel...

OK, do sada su nas morile samo one sitne pizdarijice tipa uciteljica nije u stanju dati narudzbu za potrebe za likovni, matematiku i sto vec bar tjedan unaprijed, nego svaki dan jurcam po ducanima zbog neke sitnice. Da ne spomenem da sam siznula kad je uciteljica maloj prigovorila zbog frizure, kao siske joj idu u oci. Prvo: ne idu. Cak nema ni dugu kosu. OK, ima malo "letecu" kosu, ali jebote, jel' to skola ili kamp navy sealsa?

Ali jucer je moje djete prvi put vidjelo nepravdu na djelu. Rjesavali su neke zadatke iz matematike i neka djeca su na jednom zadatku kiksala. Ne znam da li je i ona medju njima, ali ona je i inace jako pravednicki nastrojena i nepravdu prema drugome, narocito prijateljima, uzima dosta osobno pa nije ni vazno. Uglavnom, uciteljica je samo jednom klincu priznala pogresno rjesenje kao ispravno (trebam li napomenuti da je u pitanju sin jednog poznatog sportasa cija mama i tata od prvog dana guraju neki specijalni tretman i s kojim je vec bilo frke jer jadno djete uopce nije socijalizirano zbog zivota pod roditeljskim zvonom), a svima drugima su za istu gresku smanjeni bodovi. Naravno, moja smizla je dosla kuci pucajuci od revolta.

Ja sam joj objasnila (ne znam koliko uspjesno) da ce se u zivotu puno puta susretati sa nepravdom, da to nije do nje nego do ljudi koji su losi i neposteni i da ce nekad trebati reagirati, a nekad ce na zalost morati progutati i ici dalje. Ona je za ovaj put bila zadovoljna odgovorom, ali ja nisam. Sto joj mogu reci, sto joj uopce trebam reci iduci put, kad ce nepravda biti ozbiljnija, a ona mozda sve vise razocarana?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom