Pogledaj jedan post
Old 28.05.2008., 10:32   #11
Cao mrkvice_

stvarno mi je drago da mogu sa nekim razmijeniti ova nasa iskustva

Da, mi jesmo premlade da bi se filovale teskim lijekovima (ja imam 29 godina). Moram priznati da su moji nalazi malo bolji. Nemam ih ovdje, ali po sjecanju znam da mi je SE 25 (krece se od 20 do 40 zadnjih godina, zatim anti SS-a 315, anti SS b 14, Rf 216, ANA 160, fibrinogen 7,9. Mislim, bolji sto se tice ovih SS vrijednosti, ali jos uvijek ne znam sta je sa ostalim organima. Doduse, TSH hormon stitne zlijezde je povisen, tj, imam hipofunkciju stitne zlijezde. Sumnjaju i na autoimuno oboljenje stitne zlijezde, sto cesto prati Sjorgena. Uglavnom, vise cu znati o tome u julu.

Ali, da ne davim vise o mojim nalazima, procitala sam ovaj tvoj link za detoksikaciju i tvoj plan. Ja jos ne primam terapiju, tako da ti bas u tome ne mogu puno pomoci. Mislim da bih postupila na isti nacin: smiriti organizam i onda alternativa. S tim da bih detox principe primjenjivala stalno.

Moje osnovno saznanje je da hranom mozemo puno toga regulisati. Ja moram promijeniti svoj zivot i to mi je kristalno jasno. Manje stresa (i tu se SSy nasmija do suza), vise dobre hrane...

Ja ne znam da li si cula za baznu i kiselu hranu?
http://www.nutricionizam.com/SP/m990905.htm
Posto Sjorgen pripada autoimunim sistemskim bolestima, mozemo imati upalne procese na zglobovima, ostalim organima. Onda i nase rjesenje mora biti sistematsko i dugorocno. Recimo, osobe sa artritisom moraju jesti vise baznu hranu. Jer, u mnogim istrazivanjima se pokazalo da kod bolestina kao rak i ostala gamad, organizam je kiseo. Odnos bazne i kisele hrane treba biti 75% / 25%. Sad da ja ne davim puno o ovome, dosla sam do informacije da makrobiotika sadrzi te principe bazne i kisele hrane. U Sarajevu postoji jedan kurs makrobiotike, na koji cu otici. To ima i u Hrvatskoj, Makrovita, cini mi se...Moja preporuka je da svakako vrijedi otici. Moja kolegice ima Chronovu bolest (autoimuna), jedva je ostala ziva i to zahvaljujuci makrobiotici. Zatim, vidjela sam na tvom detox linku, sirova hrana. Ja sam nabavila sokovnik i trudim se da svaki dan unesem svjezi sok od povrca ili voca. Naravno, trudim se da je hrana organska, sto mi ne ide bas najbolje, ali na dobrom sam putu da napravim svoju mrezu dobavljaca organske hrane. Sta vise, juce sam prvi put napravila domaci organski jogurt iliti kiselo mlijeko, hehehe. Moj kont je, ''pametno'' nahrani organizam, unesi ono sto ce se boriti protiv bolesti, antioksidansi, vitamini, minerali, djelovati protiv upalnih stanja...Raditi na odbrani prije nego gamad napadne, zatim neizostavno vjezba i neki antistres program. Mislila sam da kupim vrecu za udaranje . ( knjiga HRANA - ČUDESNI LIJEK, Jean Carper dosta govori o ishrani i bolestima. Nema Sjorgena, ali ima recimo Reumatoidni artritis. Knjiga je odlicna.)

Moji postovi izgleda se pretvaraju u prave eseje

Moje pitanje za tebe mrkvice_ je da li ti imas problem sa suhim ustima i candidom dosadnom? I, da li imas neku preporuku kako to rijesiti?
SSy is offline  
Odgovori s citatom