Pogledaj jedan post
Old 07.04.2005., 17:17   #9
na početku sam se malo našalio zbog toga što na moje postove o vezi prehrane i zdravlja nailazim na puno nerazumjevanja ... ali evo da se sad normalno uključim u temu:

naravno da su prehrana i zdravlje vrlo usko povezani, nekada je otac moderne medicine - Hipokrat, govorio:

"mi smo ono što jedemo, sve što jedemo gradi nas i mjenja, o hrani ovisi naša snaga, naše zdravlje i naš život, neka hrana bude vaš lijek a ne lijekovi vaša hrana"

a današnji znanstvanici kažu kako je 70% bolesti uzrokovano lošom prehranom i načinom života (način života nam također uvelike određuje prehranu) ...

"Istina je da treba izbaciti secer, bijelo brasno,kojekave gluposti iz supermarketa. Kuham inace sve svjeze, ne koristim kojekakve dodatke jelima, ne kupujem gotova jela,smrznuta,konzerve.
Jesti treba sve, ali umjereno. Bolje je jesti cesce, a manje. Ja kad sam gladna jedem voce, ne pravim sendvice, ne kupujem grickalice,ne pravim pudinge i cokolina. Oni koji to rade njihova stvar, ali ja mislim da te navike nisu nimalo zdrave."

xavi je sve ovo vrlo ispravno navela i to može biti odličan recept kako sačuvati zdravlje i vitalnost ..
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom