Pogledaj jedan post
Old 18.04.2007., 22:17   #6
ja sam prije 2 godine kupio jonsered gr50 i o tom trimeru mogu reći samo pohvale. Trimer ima krutu osobinu i dvije ručke. U kompletu dobiješ glavu za flaks i trokraki nož: Nož ima posebnu glavu, a s njim možeš kositi travu bilo koje duljine, zatim divlje kupine, mladice akacije, odnosno sve mladice debiljine do dva prsta. Nož za razliku od flaks ne malčira travu, tak da se pripremi na grabljanje ak ti trava bude prebelika. Glava sa flaksom koristi flaks debljine 3mm (to je max debljina) i to je sasvim dovoljno za travu koja je prerasla kosilicu i s flaksom možeš fino pokositi travu oko drveća (nožem tu moraš biti dosta oprezan jer ako imaš mlade voćke vrlo ih lako možeš oštetiti) Taj flaks gotovonikad ne puca i dobar je za zahtjevne terene. Ja imam vinograd, komad šume i dobar dio voćnjaka koji trimeram onda kada mi trava preraste za kosilicu.

Slažem se da bauhaus i baumax imaju neke lijeve brandove, a kod peveca se zna naći dobrih i kvalitetnih trimera. Ja sam svoj kupio u Jonseredovom dućanu na Jankomiru. Tip u dućanu je vrhunski lik. Fakat zna kaj priča i kuži se u ono kaj prodaje i ovo što mi je preporučio je vrhunski stroj. Pričali smo skoro sat vremena jer ja nisam znao kakav mi stroj ustvari treba. Tada kad sam to kupovao to je bio top model i koštao je nekih 5000 kn, al nije mi žao ni lipe jer se pokazao fantastičnim na gruntu od 4000 m2. Redovno servisiranje zaboravi. Svakih 20-25 radnih sati u puž na zglobu trebaš staviti malo tovatne masti i to je to. S trimerom ideš na servis samo ak ti se nekaj strga. E, i da, na početku sezone, nikad nemoj koristiti staro gorivo. Meni je bilo ostalo nekih 2 litre i kad sam na nasuo, motor mi je trokirao. Onda sam ga morao odfurati na servis da ga počiste i to je bilo sve. Dućan ti se zove Hajster servis, pa ti svakak preporučam da odeš makar porazgovarati s čovjekom prije nego doneseš odluku koji stroj ćeš kupiti, čisto da dobiješ sliku kakav trimer ti zapravo treba. Ak te zanim još nekaj pošalji poruku na PM.
__________________
Reality is almost always wrong...
laci is offline  
Odgovori s citatom