Pogledaj jedan post
Old 21.09.2008., 17:30   #4
Quote:
pravnica_1 kaže: Pogledaj post
a jooooj, ma ne radi se o nekom bliskom.......sigurna sam!!!!
Ja ipak mislim da se radi o nekome koga poznaješ (ne morate biti bliski) makar je moguće i da nije nitko poznat.

Quote:
pravnica_1 kaže: Pogledaj post
osim toga, nitko - al stvarno nitko nije znao šifru, i bila je stvarno nezgodna, ajmo tako reći..........
Čim je šifra neka riječ koja se može naći u nekom rječniku (hrvatski, engleski... bilo koji), probija se puno lakše. Što je šifra sastavljena od više nasumičnih brojki i slova, to je kvalitetnija. Npr. marko je loša šifra (čitaj: loše ti se piše), marko356 je bolja šifra, pogotovo ako je ovaj broj na kraju bezvezni, a a7sd82fb34 je odlična šifra (pogotovo ako je još malo dulja).

Quote:
pravnica_1 kaže: Pogledaj post
znači ništa drugo mi ne preostaje osim pogađanja.....o bože sveti........to je mision impossible
Postoje 4 načina probijanja šifri.

Prvi je pogađanje šifre. Najjednostavnije, ali ne garantira uspjeh. Postoje programi koji automatski obavljaju pogađanje. Za njihov rad je potreban rječnik koji se sastoji od niza riječi koje program koristi za pogađanje. Zato je dobro poznavati osobu kojoj se pokušava otkriti šifra, da se što je više moguće smanji broj riječi za isprobavanje.

Drugi način je brute force napad. Prevedeno, isprobavanje svake moguće kombinacije. Pošto postoje milijarde i milijarde mogućih različitih šifri (milijarda je ovdje puno premali broj), ovo baš i ne obećava.

Treći način je razbijanje kriptoalgoritma. Za ovo je potrebno vrlo visoko znanje i to opet ne obećava uspjeh. U praksi, zaboravi.

Četvrti način (djelomično se poklapa s prvim), ujedno i najčešći način razbijanja šifri je da ti je netko na ovaj ili onaj način kaže.
__________________
...
Wrbhhh is offline  
Odgovori s citatom