Pogledaj jedan post
Old 23.07.2011., 20:39   #12
Quote:
strma kaže: Pogledaj post
Evo da ti ja velim iz prve ruke (ja sam predstavnik suvlasnika, upravitelj je isto GSKG).
Prvo, za sve uplate koje ne idu preko računa iz pričuve, možeš im stavit soli na rep (slučaj kad se čišćenje, zajednička struja ili blagajnik plaćaju gotovinom). Zato ja pokušavam sve takve troškove prebaciti na pričuvu, pa se automatski naplaćuje i onda vrijedi drugi slučaj. Prebacivanje nije komplicirano, ali se, normalno, diže pričuva (i onda se bune vlasnici većih stanova jer oni u tom slučaju plaćaju više).
Vidim da je tema ponovno aktualna, pa bih čisto prokomentirala ovaj dio što sam citirala.
Mi u zgradi plaćamo upravo tako, gotovinom, i naravno, imamo problema jer svako malo netko ne plati po par mjeseci i više.
Kako vidim da i čovjek koji se bavi ovom tematikom kaže, izgleda da tu nema puno pomoći.
Sustanari naravno neće pristati da se troškovi prebace preko pričuve, jer ovi s velikim stanovima bi plaćali puno više nego sad.
Trenutno je politika(u biti, otkad sam ovdje doselila do danas) da svi plaćamo isti iznos, neovisno koliku kvadraturu stana imali.
Tek sad mi je jasno kad sam pročitala ovaj stariji post od strme da je to zato jer plaćamo u gotovini, da se ide preko pričuve, svatko bi plaćao po kvadraturi(što bi meni odgovaralo jer imam manji stan, ali pošto se sustanari moraju usuglasiti oko toga, mislim da od toga nikad ništa).
afra is offline  
Odgovori s citatom