Pogledaj jedan post
Old 18.12.2007., 22:44   #6
Quote:
tutenstein kaže: Pogledaj post
Ma to je tavan visine na sredini 2,20 , a na krajevima se krov strmo spušta prema rubovima tj,nije moguće po njemu hodati jer je prenisko tako da neće u budućnosti biti moguće iskoristiti taj prostor za eventualno još jedan potkrovni stan.Upravo zato sam mislio na varijantu izolacije poda tavana stiroporom i ne znam kako bi bilo preko stiropora postaviti OSB ploče.Onda bi se moglo barem po toj sredini koja mi i služi kao odlagalište svega i svačega hodati normalno , a donji kat bi bio izoliran od hladnoće po zimi i vrućine po ljeti.
čuj, uvijek možeš napraviti probu, uzmeš 1 ili 2 m2 stiropora i staviš preko osb ploču i jednostavno probaj stati na to ili hodati. siguran sam da je ta kombinacija možda najbrža i najjednostavnija za odraditi i vjerojatno financijski najpovoljnija no koliko će zadovoljiti tvojim zahtjevima ne znam. ja bi ipak prije išao na varijantu spuštanja stropa + vuna jer topli zrak koji se diže prema gore u tvom slučaju prvo bi zagrijao strop (deku) i dok bi došao do sloja stiropora i tu bi gubio dio topline. malo skuplje i više posla no u konačnici gledano za ubuduće sigurno isplativije.
upravitelj is offline  
Odgovori s citatom