Tema: Njemacka
Pogledaj jedan post
Old 13.11.2012., 17:25   #7120
Radna viza - Njemacka

Quote:
sunčica123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, nisam sigurna da li sam na dobrom mjestu ali... zanima me da li netko ima slicno iskustvo - dobila sam ponudu za rad u njemackoj, predala sam sve potrebne papire u njemacko veleposlanstvo u zagrebu i receno mi je da ce proces trajati 6-8 tjedana i da odluku o radnoj dozvoli donosi ured za strance u Minhenu. S obzirom da je proslo vise od 8 tjedana, kontaktirala sam veleposlanstvo i oni ne daju nikakve informacije, samo kazu da budem strpljiva i da je sve jos na uredu za strance u njemackoj. Firma je kotaktirala i taj ured i receno im je da se proces na moze ubrzati i da ce bit gotovo kad bude. Sada, proslo je 10 tjedana otkako sam predala zahtjev i cinjenica da ne mogu dobiti nikakvu informaciju sta se dogadja sa mojim slucajem je zbilja frustrirajuca... Da li se nekome desilo nesto slicno i koje su mi opcije, da li mogu poduzeti ista da se proces ubrza: do sada sam probala sa veleposlanstvom i firma je kontaktirala u ured za strance, sta mi preostaje...? Hvala svima!

Danas sam ponovno zvala veleposlanstvo i nikakve nove informacije, zena mi je odrzala predavanje da se strpim i da cekam i da to sto procedura traje dulje nego su mi prvo rekli nije njen problem... Pitala sam u firmi da ponvno zovu ured za strance, ali sam bas sva beznadna oko ove situacije... Da li netko ima ikakav savjet? Stvarno sam ocajna....
sunčica123 is offline