Pogledaj jedan post
Old 11.02.2011., 22:50   #1182
hm

Quote:
facasplaca2 kaže: Pogledaj post
Pobrkao si pojmove. Tvoj otac nema veze s tobom i tvojom radnom dozvolom, jer kao sto znas ne moze te sponzorirati.

Daj ponovi - na koji nacin mislis doci do radne dozvole? Kuzim ovaj dio - doci ces u Calgary, naci ces posao - i sto onda? Citirao si dio o tome kako aplicirati iznutra, a ocigledno to ne mozes. Lijepo pise u tvom citatu kako aplicirati iznutra, ne mozes aplicirati ako si turist, zar ne? Ili mislis da mozes?

Eligibility to apply from outside Canada

To apply for a work permit from outside Canada, you must submit the following documents:

* a job offer from a Canadian employer
* a completed application, that shows that you meet the requirements of the Immigration and Refugee Protection Act and the Immigration and Refugee Protection Regulations, and
* written confirmation from Human Resources and Skills Development Canada (HRSDC) that the employer can hire a foreign worker to fill the job. This confirmation is called a positive labour market opinion.
o In most cases, it is up to your employer to get that written confirmation. Information on the labour market opinion is found under Information for Canadian employers on the right-hand side of this page.
o In some cases, you do not need a labour market opinion. (See Jobs that require a work permit but no labour market opinion.)
Baš sam sada zbrljao, nije ni čudo pored šume raznoraznih informacija !

Dakle za dva tjedna dolazim u Calgary, potom idem u potragu za poslom i kada dobijem job offer, apliciram za work permit, naravno sve moram slati u Beč, jer se sve tamo riješava za nas iz RH.
E sad dali ću morati u Beč na razgovor neznam, nadam se da neću morati, ali opet da bi potvrdio radnu dozvolu moram izaći iz Kanade, a gdje dalje nego nazad u RH ili možda postoji način potvrđivanja radne dozvole negdje na aerodromu ili nekom graničnom prijelazu , to me najviše zanima jer avionske karte su "full jeftine" zar ne ?

Znam da bi bilo najlogičnije ostati u RH i tražiti radnu dozvolu odavde, ali za to treba job offer, no da bi dobio job offer moram u kanadu jer ne vidim načina da mi netko ponudi posao a da me prije toga barem ne vidi, a takve veze nemam da mi netko "sredi" job offer dok sam ja u RH.
zicer is offline