Pogledaj jedan post
Old 11.11.2012., 23:56   #6
Unhappy

Quote:
provincijalac kaže: Pogledaj post
Evo i neka moja iskustva. 7 godina posjedujem stan na Slavoniji I, zgrada od 4 kata bez lifta (moj stan od 87m2, 104m2 sa terasama, na 4 katu), što meni osobno nije problem jer se brzo navikneš i nakon nekog vremena ideš stepenicama gotovo kao po ravnom. Stavio sam plastičnu stolariju, a o izoliranosti mogu reći sve najbolje. zidovi su od 15cm siporeksa + fasadna cigla. Trenutno je vani 4°C a i rade samo 2 radijatora od njih 6, a ja sjedim i gaćama i potkošulji na temp 26C. U sobi u kojoj mi spava dijete, a koja se ne grije i gdje je prozor stalno otvoren na kipu, temperatura je 23C. Ali velika negativnost su zajedničke režije, Grijanje sa toplom vodom na godišnjoj razini je cca 10000kn (uključen paušal od 245kn mjesečno, tj. cca 3000kn godišnje), Samo topla voda koja je uključena u taj iznos iznosi cca 250kn (3 člana). Hladna voda za 3 člana cca 170kn. ostale režije su manje više kao i svugdje. Iskreno razmišljam da se otkačim sa toplane i instaliram električne radijatore. Vjerujem da ne bih potrošio toliko koliko sad plaćam, a bio bih sam svoj gazda. Također, mogu reći da je ugradnja razdjelnika i kalorimetara koju su neki uveli jedna velika prevara, jer su se smrzavali a plaćali veće račune od nas koji se kuhamo. Mogu reći i to da su ovo jedine zgrade u Brodu koje imaju procijenjeni vijek trajanja od 120 godina, sve ostale su maksimalno 100 godina. Još jednu manu bih mogao spomenuti a to je preciznost gradnje, jer je u to vrijeme bila dozvoljena takozvana zlatna tolerancija koja iznosi 5cm, što je više estetkski nego praktični problem. Sve u svemu, stan sam platio 680€ po kvadratu, što je daleko jeftinije nego novogradnja, ali je pitanje koliko je isplativo zbog režija.

Sad što se tiče Brod Towera, vrijedi sve što je napisao homosapiens, s tim da bih dodao još neke stvari koje znam, Investitor je potrošio tek 300€ po kvadratu prilikom izgradnje, što je najminimalnije moguće, pa čak i kad bi prodavao za 1000€ po kvadrat zarada bi bila fantastična. svaki dan sam prolazio tamo dok se zgrada radila i mogu reći da su komplet zidovi izliveni od armiranog betona i samo izvana obloženi stiroporom. mislim da nije potrebno dalje razgovarati o kvaliteti, odnosno nekvaliteti gradnje ove zgrade.

Da bio sam u BT-u i razgledavao stanove. Jedan od njih je poptuno popucao. Pitao sam prodavača, što je to, a on reče kako zgrada odrađuje svoje... Strašno.

Ali i dalje imam problem, mogao bih ići do nekih 100 000 eura, kupio bih trosobni il ieventualno četverosobni stan (I. ili II. kat) ali zbilja ne znam što odabrati. Sad je završena jedna zgrada u Zrinskoj, stanovi su OK ali opet ta novogradnja me plaši... Stanovi na Slavoniji te kvadrature su mi izvrsni što se rasporeda tiče, ali opet te režije koje si naveo... Stvarno je teška odluka a velika lova u pitanju...
schimo is offline  
Odgovori s citatom