Pogledaj jedan post
Old 11.01.2009., 18:52   #1310
Quote:
Cedevitka kaže: Pogledaj post
Ne zbog astigmatizma, nego zbog osjetljivosti oka.. Nakon dužeg gledanja u ekran, kad bih vozila auto u dane poput današnjeg (jako puno svjetlosti i bjeline, a nema sunca) kao da bi me netko nožem parao po očima, nisam mogla gledati uopće, a oči bi užasno suzile.. Kad bih maknula leće, nakon pola sata stanje bi se smirilo.. Nikakv kapanja tada nisu pomagala jer oči od tih silnih suza ne bi niti bile suhe..
Što je to bilo, zaista ne znam, ali užasno iskustvo koje mi se više puta ponovilo, a zadnji put za volanom. Srećom nisam poginula na cesti, ali moglo se dogoditi jer kao da sam u momentu oslijepila. Oči zatvorene u grču, suze i ne možeš ništa..
Isprva sam shvatio da se opisano iskustvo odnosilo na polutvrde leće,a da meke nikad nisi probala.
Radi se o isušivanju očiju,nije bitna samo količina suza,već i kvaliteta suznog filma,postoje kontaktne leće predviđene baš za ljude sa lošijim suznim filmom kao Proclear i Acuvue Oasys,ako si pak i sa njima imala iste probleme tada se može reći da si bila loš kandidat za bilo koje kontakne leće,u suprotnom se to nemože pouzdano znat.
Jolac is offline  
Odgovori s citatom